Löysin netist pari kuvaa:
http://www.bmezine.com/pocket/A40714/high/dsc002620.jpg
http://www.bmezine.com/pocket/A50604/high/bmegl072976.jpg
Tehäänkö tollasia missäänpäin Suomea? En oo ite ainakaa törmänny... Jos tehään nii paljonko maksaa ja mikä on ikäraja?
http://www.bmezine.com/pocket/A40714/high/dsc002620.jpg
http://www.bmezine.com/pocket/A50604/high/bmegl072976.jpg
Tehäänkö tollasia missäänpäin Suomea? En oo ite ainakaa törmänny... Jos tehään nii paljonko maksaa ja mikä on ikäraja?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mad Max Tampereella tekee. Tosin pocketing on vanha juttu, nykyisin käytetään flesh stapleja. Hinta alk. 100 euroa/kpl. Mad Max tekee itse ko. hommaan tarvittavat korut titaanista. Stapleja löytyy 4 eri vaihtoehtoa sekä useita pituuksia.
Nii minkä ikäne pitää olla? Tehäänkö alle 18-vuotiaille? Ite oon 15.
Ikäraja flesh stapleihin on 16 v. Homma ei juurikaan eroa "normaaleista" lävistyksistä.
Kiitosta vastauksista. Hyvä juttu ettei tarte olla täysikäne. Pari kuukautta pitää kyl viel oottaa... Mut eikö Hesas oo mitää paikkaa missä tehtäis tommosii lävistyksii? Vai onks toi MadMax ainut?
Tuskin tehdään. Flesh stapling on meidän keksimä ja kehittämä tuote. Käy katsomassa:
http://encyc.bmezine.com/flesh_stapling
http://encyc.bmezine.com/?flesh_stapling
Ikäraja on varmaan 18 vuotta niin kuin yleensäkin, mutta en ole varma. Itse ainakin harkitsisin tuollaisen ottoa ainakin viisi vuotta. Ne on tosi ruman näköisiä sillon kun ne kasvaa umpeen nimittäin. Ihan siistejä muuten, varsinkin tollanen korsetti.
http://www.bmezine.com/pocket/A50702/high/bmegl088640.jpg
..kamppailulajeja ;)