Taas tyypillistä venäläistä pelinpitoa. Ukrainan on syytä jatkaa venäjän öljysatsmien tuhoamista yhä voimakkaammin.
Venäjä ohjaa ohjuksia Suomeen
Anonyymi-ap
20149
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kohta on venäläisen öljyn kuljetukset loppu.
Kiitos Ukraina, Jatkakaa.
EI OHJAA VAAN HÄIRITSEE LENTOJA JA OSUU MINNE SATTUU. MUISTAKAA NE LÄÄKKEET
Putini varasti kaikki lääkkeet, ne vaan ei tehoa hulluuteen....
Ryssän hakkerit....
Ai Venäjällä olisi niin hyvää teknologiaa että kykenisivät tällaiseen.Heheh.
Sellaisia putin väittää.
Venäläisten uutisten mukaan länsi kadehtii venäjän teknistä osaamista.
Maailman paras teknologia, viimeviikolla lähetti avaruusraketilla 10 vakoilusatellittia kerralla.
Miksi vakoilla omaa kansaa kun nettikin on katkaistu? Venäjällä jotain pahasti pielessä. Ettei vain olisi valkankaappaus tulossa ja Nicolae Ceausescun kohtalo?
Oliko ne niitä taivaalla nähtyjä palavia palloja?
venäjällä ei onneksi ole ilmatorjuntaa öljysatamien suojana.
Torjuntapatterit ovat putinin palatsien ympärillä.
Korean Kim antaa turvapaikan?
Mitäs peliä täällä pietään?🤔🍑💦🍆🥚🥚
Eli Suomeen tippuu lisää ohjuksia. Osuuko persujen puoluetoimistoon?
Putinin tiltun onanointiuni.
Taas tyypillistä luulotautia. Venäjä kai ampuu omia öljynjalostamoitakin että saa Ukrainan syylliseksi, tai peräti Trumpin.
Jälleen loistavaa ja asiallista kommentointia.
Kerrankin saa tunnustusta.
Tosiasioiden tunnustaminen on viisauden alku. Mutta venäjähän ei tunnusta mitään.
Tuli mieleen Mainilan laukaukset.
Ukrainan droneja olivat, Ukraina on vastuussa, mitä lennättelee niitä Suomen lähettyvillä ja nyt jo maahamme.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19337269/suomen-valtion-rahat-kuuluvat-suomen-kansan-tarpeisiin
Ukrainan rahoittamisen on loputtava viimeistään heti ja nyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19337304/naiivia-quotuskoonquot-perustuvia-vahattelyja-quotasiantuntijoiltaquot-ja-valtionjohdolta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19186255/suomen-valtio-elakerahastoineen-usa-oligarkkien-kok-suursijoittajien-ryostamat
Erittäin vakavia asioita olisi voinut sattua. Droneja tuskin horneteilla tai korruptiossa tilatuilla jenkkihävittäjillä torjutaan, eli Suomen valtionjohto äärioikeisto-ideologioissaan, on rahoittanut omaan valtioomme ja kansaamme kohdistuvia hyökkäyksiä. Nyt riitti Ukrainan hyysääminen, nuoret ja terveet sikäläiset kotimaahansa opiskelemaan ja jälleenrakentamaan.
Jos venäjä lopettaisi sodan, voisimme alkaa ostaa itse sitä öljyä. Tämä on oleellinen totuus parempaa elämää kohti. Aloituksen ajatus kulkee toista tietä.
Tässäklin tapauksessa, pitänee todeta, että sitä saa mitä on tilannut. Eli suomen nykyinen valtionjohto, ovat rahoittaneet naziukrainan toimintaa ja "palkkioksi" siitä saamme noita räjähteillä kuormattuja ukrainalaisdroneja, jotka sitten voivat osua ihan minne vaan. Baltian maathan ovat pöäässeet nauttimaan tästä jo aiemmin, joiden yli ne ovat lennätetty.