Eduskunnan puhemies on hieno sotilas

Minkä signaalin se antaa nuorille isänmaallisille suomalaispojille?

Sen että armeijan käymällä osoittaa olevansa puhemiesainesta.
398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hienoja miehiä kaikki kellä munat.

Äänestä

Ahtisaarikin junaili poikansa siviilipalvelukseen ja maahanmuuttovirastoon töihin. Hänenkin viesti oli, katsokaa kyllä sivarista voi tulla vaikka presidentti.

Äänestä
  • Vielä ei tullut. Korkea-arvoisin sivari Suomen historiassa on Halla-aho

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minkä signaalin se antaa nuorille isänmaallisille suomalaispojille?

Sen että armeijan käymällä osoittaa olevansa puhemiesainesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu