Tällainen on Ano Turtiaisen Moskovan-asunto

Ex-kansanedustajan videoiden perusteella hänen elinolosuhteensa Moskovassa ovat vaatimattomat.

Izmailovo on Moskovan itäosassa sijaitseva laaja asuinalue, jota leimaavat neuvostoajalta periytyvä kerrostalokanta



https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e56547fc-d29d-408d-87ea-aba392e7420a
11261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Venäjällä menee paremmin mitä hölmöläisillä, kun täällä asunnottomia on tuhansittain.

1Äänestä
  • Miten niin? Venäjällä on asunnottomia miljoonia. Asunnottomuusko on merkki paremmuudesta?

    1Äänestä

  • Toki toki pietarin viemärilapset siitä oiva esimerkki .

    Suomessa on muuten tilastojen vähiten asunnottomia Euroopassa .

    Ei saanut persaukinen velkojaan pakoileva maan häpeä palatsia asunnokseen vanha neuvostolähiö riittää putinin yksinkertaiselle idiootille ..

    1Äänestä

Kierrettyäni venäjän maata panin merkille että ne kylien asumukset pahvit ikkunoissaan olivat sen luokan "asuntoja " jotka Suomessa olisivat täysin asumiskiellossa kuntonsa vuoksi .

https://www.youtube.com/watch?v=Xn9U_cNUGGI&t=15s

Äänestä

"Näin Ano Turtiainen hortoilee Minna-vaimonsa kanssa ympäri Venäjää..."

Pitäiskö se laittaa lukkojen taa pehmustettuun huoneeseen ettei hortoile ihan missä sattuu...

Äänestä

Onhan se mukava että ano pääsi moskovaan asumaan tuossa iässä opiskelija asuntoon 😁👌

Äänestä
  • Meillä oli kans opiskeluaikoina kavereiden kanssa tuollainen opiskelijakämppä missä ano viettää vanhuuttaan .

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Meillä oli kans opiskeluaikoina kavereiden kanssa tuollainen opiskelijakämppä missä ano viettää vanhuuttaan .

    Joo tulee opiskeluajat mieleen oltiin perse auki niin kuin anokin rahat meni juhlintaan mutta ei ihan noin paljon maksamattomia velkoja kuin tällä tiltulla

    Äänestä

Ano on nuori mies ja silloinhan kannattaa ottaa velkaa.


Vanhempana ei kannata...

Äänestä
  • Ano vihjasikin videolla ottaneensa velkaa niin paljon kuin pystyy ilman takaisin maksun tarkoitusta ennen kuin pakeni niitä Venäjälle.

    Äänestä

  • moloch_horridus kirjoitti:

    Ano vihjasikin videolla ottaneensa velkaa niin paljon kuin pystyy ilman takaisin maksun tarkoitusta ennen kuin pakeni niitä Venäjälle.

    Sitä ano antoi äänestäjilleen jotka nyt maksavat lösön velkoja ..tai tuskin anon äänestäjät työelämään ovat tutustuneet

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ex-kansanedustajan videoiden perusteella hänen elinolosuhteensa Moskovassa ovat vaatimattomat.

Izmailovo on Moskovan itäosassa sijaitseva laaja asuinalue, jota leimaavat neuvostoajalta periytyvä kerrostalokanta



https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e56547fc-d29d-408d-87ea-aba392e7420a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu