Täysihoidossa olevien kelamatujen hinta Suomessa yli 10 miljardia euroa vuodessa.
Artemis 2 kuulennon hinta 4 miljardia euroa
Anonyymi-ap
15219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Nasalle pieni hinta ja kansalle suuri.
KILPAJUOKSU 60S TAPAAN
Kiina on laskeutunut Kuuhun useita kertoja osana Chang’e-ohjelmaansa, ollen kolmas valtio (USA:n ja Neuvostoliiton jälkeen), joka on onnistunut tässä. Merkittäviä saavutuksia ovat olleet ensimmäinen pehmeä laskeutuminen kääntöpuolelle (Chang’e 4, 2019) sekä näytteiden haku maahan (Chang’e 5 ja 6).
Selvä persunatsin merkki kun vertaa kaikkea siihen summaan, minkä hieno maamme käyttää vähäosaisten auttamiseen ja tukemiseen. Ennemmin tuki kymmenillä tuhansilla sitä kipeästi tarvitsevilla kuin neljä persunatsia kuussa vetämässä natsitervehdystä.
Ei tuo artems 2 alus käynyt kuun pinnalla?
Kelaloinen näkee taas persuja ja natseja joka paikassa 🤭
Haluatko, että se Lindemanne menisi kuuhun tekemään tervehdyksiään?
Ennemmin kelamatuille ohjaus työntekoon ja velvollisuuksiin kotimaassaan. Tänne ei kukaan tulisi jos rahaa saisi vain työnteosta.
Ihanko Suomen uutisista tavattua "tietoa" : )
Suomen vuosibudjetti noin 100 miljardia. Usan budjetti jotain 7000 miljardia.
Silti voisimme vaikka joka vuosi järjestää kuulennon jos rahaa ei lahjoitettaisi ihmisroskalle.
Mutta kuka sitten ruokkisi ja vaatettaisi sinun nälkäisen ja viluisen pepun?
Meillä ihmisroskilla, kuten sinä ja minä, on aikaa avautua Suomi24:lla keskellä kirkasta päivää. Jotkut ne käy töissä.
En ole koskaan mennyt töihin. Enkä mene!
T. Matti44v
Sillä jo lähettäisi Kulmunan Suomen avaruuskeskuksesta 2 rakenttia vuodessa Kuuhun.
Mun Opelin hinta 500 €.