Onko ensi yönä klo 03 sienipilvi?

Onko ensi yönä sienipilvi?
21219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

veikkaan tacoa.

Äänestä

onhan tuo vaara olemassa, Jenkeissä kun on tuo "nappi" yksistään pressalla ja käskyjä on noudatettava. Tietysti on to silti aika kaukana, kai nyt niillä toteuttajilla järki on päässä linnatuomion uhallakin? Siis kieltäytyvät?

Äänestä

Ei ole tulossa sieniä Iraniin.

Äänestä

Ei tule muta tulee TACO

Äänestä

Dan. 8:7 Ja minä näin sen käyvän kiinni oinaaseen ja kiukuissaan puskevan oinasta ja murskaavan sen molemmat sarvet. Eikä oinaalla ollut voimaa kestää sen edessä, vaan kauris heitti sen maahan ja tallasi sitä; eikä ollut ketään, joka olisi voinut pelastaa oinaan sen vallasta.

Äänestä
  • OINAS Irak ja Iran...

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    OINAS Irak ja Iran...

    Haloo, kuuleeko Oinas? KUULEEKOO OINAS?

    Äänestä

Ei ole. samanlainen paskanpuhuja kuin pohjois-korea, kiina , venäjä ym. muut sosialistiset valehteluvaltiot.

Äänestä
  • Noi vaan ei uhkaa juutalaisia eikä Israelia.

    Äänestä

  • KIINAVENÄJÄ VOITTAA WW3.

    Äänestä

TÄMÄN JÄLKEEN LÄNSI SAA TEHDÄ MITÄ HALUAA...
Ilm. 14. luku Uusi Testamentti 1938
1. Ja minä näin, ja katso, Karitsa seisoi Siionin vuorella, ja hänen kanssaan sata neljäkymmentä neljä tuhatta, joiden otsaan oli kirjoitettu hänen nimensä ja hänen Isänsä nimi.
2. Ja minä kuulin äänen taivaasta ikäänkuin paljojen vetten pauhinan ja ikäänkuin suuren ukkosenjylinän, ja ääni, jonka minä kuulin, oli ikäänkuin kanteleensoittajain, kun he kanteleitaan soittavat.
3. Ja he veisasivat uutta virttä valtaistuimen edessä ja neljän olennon ja vanhinten edessä; eikä kukaan voinut oppia sitä virttä, paitsi ne sata neljäkymmentä neljä tuhatta, jotka ovat ostetut maasta.
4. Nämä ovat ne, jotka eivät ole saastuttaneet itseään naisten kanssa; sillä he ovat niinkuin neitsyet. Nämä ovat ne, jotka seuraavat Karitsaa, mihin ikinä hän menee. Nämä ovat ostetut ihmisistä esikoiseksi Jumalalle ja Karitsalle,
5. eikä heidän suussaan ole valhetta havaittu; he ovat tahrattomat.

Äänestä

Jos tarkoitat ydinräjäytystä, niin sitä tuskin tulee. Mustaa savua on luvassa sitäkin enemmän, jos Yhdysvallat iskee öljynjalostamoihin ja muihin tuotantolaitoksiin.

Äänestä

Trump penee kaiken paskaksi ensi yönä. Toinen vaihtoehto on, että kuset tulee taas housuun H-hetken kynnyksellä ja kaikki perutaan.

Äänestä

Takotat varmaan siitakepölyä!

Äänestä

Ei tietenkään ole ja miksi olisi?

Trump ja Vance ovat jo täsmentäneet että ydinaseiden käyttö ei ole vaihtoehtojen listalla, eikä Iranilla ole ydinaseita. Joten mistä ne sienipilvet tulisivat?

Äänestä

Sanotaan että jos Iranissa olis niin taatusti olis Ukrainassakin...sitten keskusteltas....

Äänestä

Pari siltaa ja jalostamoa paskaksi, ja sitten trumpi sanoo että tavoitteet on saavutettu, ja lopulisen tuhon päivämäärä siirtyy.

Äänestä

Mistä se sienipilvi muka tulisi, kun Iranilla ei ole ydinaseita ja USA ei aio niitä käyttää, ovat itse sen vahvistaneet.

Taitaa ainoat sienipilvet tulla niille jotka vetävät jotain sienimömmöjä saadakseen päänsä sekaisin.

Äänestä

Taco pilvi ja köydään hyviä erittäin hyviä nevotteluita

Äänestä

Sitä sienipilveä saa odottaa maailman tappiin. Ydinsodan aloittaja tekee itsestään koko maailman silmissä täyden roiston jonka kanssa ei kukaan halua olla missään tekemisissä. Sen takia ei Putinkaan uskalla sitä asetta käyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko ensi yönä sienipilvi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu