Purra ei ole ihan se ammattitaitoa ja työn kautta kokemusta kartuttanut ihminen, joka kymmenen vuotta kotona lorvittuaan nyt pystyisi antamaan sellaisia taloutta parantavia ehdotuksia, jotka edesauttaisivat Suomea nousuun.
Kun syyttelee oppositiota ymmärtämättömyydest, täytyy sanoa, että törkeydessään Purra on juuri se scriptakirjoittaja, jolla on jokin päässä pimahtanut jo aikoja sitten.
Purran sanontoihin kuuluu edellisen hallituksen haukkuminen ja syyttely. Tämä Orpon ja Purran hallitus ei olekaan mistään vastuussa...kaikki Orpon ja Purran hallituksen epäonnistuminen on ihan muiden syytä! 😅🤣😂
Kun syyttelee oppositiota ymmärtämättömyydest, täytyy sanoa, että törkeydessään Purra on juuri se scriptakirjoittaja, jolla on jokin päässä pimahtanut jo aikoja sitten.
Purran sanontoihin kuuluu edellisen hallituksen haukkuminen ja syyttely. Tämä Orpon ja Purran hallitus ei olekaan mistään vastuussa...kaikki Orpon ja Purran hallituksen epäonnistuminen on ihan muiden syytä! 😅🤣😂
Vastaukset 47
Vanhimmat
Kohta se on loppu. Kaikki vaan sopeutumisrahalle.
Hyvä aloitus, Purra on aivopessyt tyhmyyttään itse itsensä Halla-ahon aivopesumateriaalilla, skriptalla ja sen johdannaisilla.
VASTUUNKANTO PUUTTUU, MUITA AINA SYYTELEEN JA MAILMANTILANNETTA!
"Pyhän perheen jäseneksi Sisun Keskiviikkokerhosta
Onni Kari ja Lauri Nurmi esittelevät kirjassaan käsitteen "pyhä halla-aholainen perhe". Riikka Purra on tämän puolueen sisäisen ydinperheen jäsen, mikä takaa hänelle koskemattomuuden perussuomalaisissa. Kynnys Purran haastamiseen on erittäin korkea, koska jyrkän maahanmuuttovastaiset ja puoluekokouksissa käyvät aktiivit tunnistavat hänet oikeaoppiseksi ja Jussi Halla-ahon työn jatkajaksi.
Perheen jäsenyys kumpuaa varhaisista tapahtumista, jotka tuodaan kirjassa päivänvaloon. Suomen Sisun salaisessa Jäsenen käsikirjassa asetettiin 2000-luvun alussa tavoitteeksi "kansallismielinen poliittinen vallankumous". Aktivistien tuli muodostaa paikallistasolla pienryhmiä ja värvätä vallankumoukseensa mukaan uusia ihmisiä. Jäsenen käsikirjassa tärkeimmäksi toimintatavaksi määriteltiin ”vakituisesti kokoontuvat keskustelukerhot”. Halla-aho nousi Helsingissä toimineen Sisun Keskiviikkokerhon keskushahmoksi. Purra sai varhain kutsun pienryhmän tapaamisiin ja tutustui sitä kautta Halla-ahoon ja Simo Grönroosiin.
Halla-aholaiset arvostivat Purrassa akateemisuutta. Hän ei ollut suu vaahdossa huutava rasistinen kiihkoilija, vaan kieli- ja käsitepelit taitava argumentoija. Purra edusti sisulaisten ajattelussa juuri sitä, mitä muutoksen toteuttaminen edellytti."
Tämä on siis yksi luonnehdinta Purrasta, silmitön viha ja vimma ajaa tätä raivotarta eteenpäin.
Vastuunkantamattomuus vie koko kannatuksen! Kaikki muiden syytä muka!
Purra on vaan maalaistyttö Kirkkonummelta. Turha siitä mitääm ihmeellistä on sorvata. Mikä Niemelä on landepaukku Pohjois-Karjalasta, joka pyörähti Turussa, kuten Ärripurri.
No, kyllä siitä Kirkkonummelta voi pendelöidä suureen ja mahtavaan Stadiin vaikka päivittäin.
Ja eikö Purran lähtökohta ollut nimenomaan Tampereella.
Ei se tajua että elää jossain mielikuvitusmailmassaan!
Purra on hylännyt perussuomalaisten vaalilupaukset ja on Kokoomuksen sylikoira.
Käykö purra täysillä?
Niin, tuolla kokemuksella, kun kaikki alkoi vanhempien erosta Purran ollessa 5 vuotias ja hänen jäädessä asumaan alkoholisoituneen äidin kanssa ja jokaa kuoli Purran ollessa 12 vuotias , niin täytyy sanoa että "jäljet" on jo alkuvaiheessa hälyttävät. Hyvä koulumenestys koko elämän kertoo, että oli sentään joku asia, mistä hän sai haluamaansa huomiota, mutta äidin alkoholisoitumista sekään ei saanut loppumaan.
Äidin kuoltua, Riikan ollessa 12 vuotias, joutui hän muuttamaan asumaan isänsä kanssa.
Nuoruuden rientojen jälkeen Riikka Purra muutti opiskelemaan Turkuun, kun hänen silloinen poikaystävä meni armeijaan. Nuoripari avioitui myöhemmin ja myrskyisästä avioliitosta syntyi yksi lapsi. Riikka valmistui valtiotieteenmaisteriksi ja sai paikan tohtorikoulutettavaksi, mutta siitä ei sitten väkivaltaisessa suhteessa tullut mitään. Riikka erosi Niskakari miehestään ja jäi vuoden ikäisen lapsen yksinhuoltajaksi. Jossain vaiheessa hän avioitui nykyisen miehensä kanssa ja heillä molemmilla oli lapsi aikaisemmista suhteista ja yksi yhteinen lapsi. No keskenmenonsakin Riikka levitti kaiken kansan tuetousuuteen. Ihmettelen usein miksi...katkeroitunutko?
Varsin vaikeiden elämänvaiheiden jälkeen hän tutustui scriptakirjoittelun yhteydessä Halla-ahoon ja Suomen Sisuun. Aika harvinaista kotirouvalle, joka jäi hoitamaan vuosiksi lapsia kotiin.
Tästä voi sitten jokainen arvioida oliko elämänvaiheet kovettaneet ja katkeroittaneet Purran ja miksi hän ei edes halua muistaa päätöksiä tehdessään, mitä on olla köyhä ja elämän vietävänä. Ihan kun hän haluaisi kostaa niille kymmenille tuhansille ihmisille, jotka nyt kärsivät siitä maailman tilanteesta jota Purra syyttää huonosta Suomen taloudellisesta tilasta.
Aina Purran esiintymisessä televisiossa kylmyys, viha ja katkeruus paistaa kaikesta ja yhtään ystävällistä piirrettä ei ole tullut esiin. Viha ja ylimielisyys leiskuaa vastauksista ja hyökkäys asento kohdetta vastaan kuin tykin suusta.
Mietipä sitä " käykö Purra täysillä"?
Ohhoh. Tuopa oli uutta. Tämä selittää paljon.
Suoraan sanottuna Kusi noussut Päähän!
Riikka Purra -> Pettäjän tie
Purra MT taitaa järkkyä!
Lähtikö Riikallla mopo käsistä!
Purra on ylimielinen paskiainen!
HAH, HAH, HAH!!!!!
Mikä Riikalle on tullut?
Köysien puutteessa vapaana
Ylimielinen Purra! Laulaa samaa levyä!
Riikka pöräytti pöksyyn!
Itse asiassa ulkopuolelta pystyy paremmin tarkkailemaan ja havaitsee ongelmakohdat kuin jos on tiiviusti mukana työelämätoiminnassa, jossa kaikki aika menee työnantajan tehtävien hoitoon, vaoaa-ajalla seurustellaan perhepiirissä, ja näkee vain omat ongelmat.
Otetaan esimerkkejä:
- kiinnistut syöpähoidoista jos läheinen tai sinä itse sairastut
- vaippojen hinta hirvittäö kun on oma vaippaikäinen ja pienet tulot
- EU vaatimukset krsämökkeihin tuntuu ksuhrilta vain jos omistaa mökin joka ei täytä säödöksiä eikä olus rahaa korjata
- pienikin muutos / korotus hintoihin voi syöstä talouden suohon jos elää liiaksi kuilun partaalla.
Kun et ole suoraan kiinni missään yhdessä teemassa, näet kokonaisuuden
olipas taas paljon typoja, mutta vasurihan osaa lukea rivien välistä.
Riikasta tullut täysi papukaijja!
Ihmettelen, ettei hänelle ole kerrottu sitä, että lopettaisi tuon ivallisen, halveksivan hymyn kansvoiltaan. Minua se ainakin hänessä jo pelkästään ärsyttää.
Eilistä politikkojen keskustelua en katsonut. On kuin teinilauma olisi kiistellyt jostain asiasta. Täysin tyylitöntä. Pelkästään toisten haukkumista ja yrityksia saada kilpailevan puolueen kannattaja huonoon valoon. Tämäkin Amerikkalaista tuontitavaraa, aivan kuin narssisti Trumpin puhetapaa toistava.
Purra vähättelee leikkauksia ja aliarvioi persuja äänestäneitä, kuvittelee noiden äänestävän persuja jatkossakin. Ei vaalien voittoon riitä maahanmuuttovastaisuus, se jauhaminen rupeaa vaan kyllästyttää ihmisiä, leikkausten kohteiksi joutuneet eivät lämpene persujen aatemaailmalle enää. Purra on osoittanut ettei välitä heikompiosaisista, ainoastaan varakkaat on arvokkaita ihmisiä Purralle, köyhemmät on vaan menoerä, niinkuin myös vanhuksetkin. Purra vaan naureskelee puhuessaan tulevista leikkauksista, keltä meinaa leikata, kun kaikista tuista on jo leikattu, köyhemmiltä on vaikea tyhjästä leikata ja varakkailta Purra EI todellakaan leikkaa, se EI persuille käy!
Koskela voitti tämän kertaisen ylen järjestämän poliitikkojen huutokilpailun muiden pällle virta jäi kakoskesi muiden pääle ylen huutmis kisasssa muut hävisi aivan selvästi muiden päälle huutamisessa koskelalla ja viralle.
Nää pitäs järjestää kuten bidenin ja trumin vaali keskustelut eli vain yhdellä on mikki auki keralla ja muut on hiljaa sen aikaan jokaselelle oma äänieristetty koppi niin ei huuteltu kuulu kun toisella on vuoro näin saadaan myös tasaset ajat mikki on auki 2 min ja sit menee kii eikä auta vaikka huudat äänieristetystä kopistasi muut ei kuule.
Miksi hitossa tuollainen huutoshow pitää järjestää jo vuotta ennen seuraavia vaaleja?
Kyllä teveestä voi nähdä muutakin paskanjauhamista. Esim rilliejä huurussa, alastomia selviytyjiä yms . Jos haluaa tasokkaampaa niin Kummeleitakin löytyy.
Heh,vai voitti noi kainalon kuivaajat,ne osaa kuin käsiä heilutella ja sylki tuo kielenpäähän jotai paskaa minkä joutuvat ulostuomaan...kumpikin pihalla talousasioissa...ikuisia takarivin piikoja
Hakkarainen puoluejohtoon
PURRA KURJISTANUT 4 miljoonan suomalaisen elämää!
Totta!
Marin ja kumppanit kurjisti.
Riikka Purra - Pettäjän tie........
Pisu nousu piehän!
Kus kus!
Joo. Purra on tyypillinen tunnevammainen persu.
Edellinen hallitus tunnevammainen kun eivät hoitaneet lainoja vaan jakoi niitä hyväosaisille.
Riikka on kävelevä katastrofi!
heh he.
Viiraako Hihna?
Muiden syytähän se onkin ja sitä kun ei oppositio ymmärrä. Ymmärtää kyllä jakaa rahaa muttei ota vastuuta seurauksista. Sellaisia en tule äänestämään.
Purra jos olisi ollut aikoinaan ohjaimissa tällaista ahdinkoa ei olisi.
Marinin hallitus jakoi rahaa hyväosaisille ja nyt mm. Lintmannin pikkuvanha ihmettelee kun rahaa ei ole. Olisko pitänyt jakamisen sijasta lyhennellä lainoja niin olisi nyt vähän pienemmät korkokulut.
Ei ne asiat bilettämisellä parane SDP.
Luitstaako isoremmi Riikalla!
PURRA ON NARSISTI!