vai oletteko koskaan?
Ainakin joillain on pää niin sekaisin, että eivät varmaan ole koskaan tehneet töitä.
Ainakin joillain on pää niin sekaisin, että eivät varmaan ole koskaan tehneet töitä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
joka päivä yli 10 tuntia että saa vähä alle tonnin nettoa monta vuotta ilman välipäiviä
Ei sitä ehdi, kun koko aika menee persujen arvosteluun.
Samaa mieltä.
Ainakin Minja Koskelaa äänestävistä 95 % on elämäntapatyöttömiä.
Vasureissa niitä paljon on.
ÄLÄ VALEHTELE!
Uskallakko äiteelles noin sanoo
Ei se uskalla sanoa kenellekään yhtään mitään.
Tunnet siis heidät kaikki henkilökohtaisesti, kun tiedät asian noin tarkasti. Ettet vain itse kuuluisi samaan porukkaan.
Kova luku.
Palstavassujen työ on öyhöttää palstalla.
Paljon enemmän täällä näkyy persujen öyhötyksiä.
ei kommunisti töitä kaipaa, sitä varten tänne pitää tuoda työvoimaa ulkomailta
Äsken aloitin ruokatunnin. Mites itse, kirjoitteletko työakalla vai baaritiskillä?
Kaikkiahan me aloitellaan ruokatunti kirjoittamalla Suomi24-keskustelupalstalle 😂
Ainakaan minulla ei ole erikseen mitään ruokatuntia. Tosin en ole myöskään koskaan ollut missään töissäkään, joten ehdin olemaan usein keskustelupalstalla!
T. Ikuinen vihervasuri.
Juu, ja 14 jälissä😆😆😆😆
Ei näköjään kelpaa hallitukselle osa-aikaistenkaan veroeurot, kun menivät poistamaan 300e suojaosan.
Mikäs se yks pöpipää vassari on, joka jankutti jatkuvasti pedofiliasta?
Se oli vuosi 1897.. Olin silloin yksin kotona, joten jouduin keittämään kahvit itse.
40 vuotta putkeen saman työnantajan palveluksessa ja nyt eläkkeellä.
Siinä on reikäisissä pieruverkkareissa kotisohvallaan makaavalla ja kaljaa sekä kiljua kittaavalla öyhötys persulla ihmettelemistä. Persulle tavoite johon syrjäytynyt luuseri ja koulupudokas ei tule koskaan pääsemään - 40 vuoden katkeamaton työputki.
40 vuottta saman työnantajan palveluksessa. Paukuttele puupää- persu henkseleitäsi sitten kun sullakin on työelämää saman verran takana. Ai niin. Ethän sinä ehdi töihin kun pitää persumaiseen tapaan juoda sitä viinaa, ja remuta kaupungilla.
Vassarit oli ahkeria tekemään töitä SKP:n ja, SKDL:n aikaan. Ei ollut tukia, joilla makoilla. Sen jälkeen Vasemmistoliitto on vetänyt vain luusereita ja töistä kieltäytyviä puoleensa.
Ja nykyisin oikeistopuolueet vetää puoleensa wanna be porvareita, joiden koko elämä on velkarahalla hankittua, teeskenneltyä onnellisuutta, ja jotka ensimmäisen vastoinkäymisen kohdatessa ovat vaatimassa pääsyä terapiaan. Näitä hölmöjä EK ja yrittäjäjärjestöt pitävät hyödyllisinä idiootteina.
"Koskas te alaluokka olette olleet rikkaista"
Siinä oikea älypääpersu.
Mikä erottaa nykyaikana, kun koneellistuminen on korvannut ihmistyön, vasemmistoa ja oikeistoa. Oikeisto taikoo rahaa pankeista itselleen.
Sinulla persu se pää on sekaisin, olen demari ja olen ollut töissä ja nyt olen työeläkkeellä! Pistäpä samoihin jos pystyt!
Tänää viimeksi hoidin yritykseni asioita.
Työväenliike on aina ollut töissä. Eikö sitä sanota vasemmistoksi? Kyse on vielä oikeasta työstä eikä politikoinnista tai pääomasijoittamisesta. Itse olen työtön ilman poliittista kantaa, mutta työntekemistä aina arvostanut. Työtähän tehdään toisten hyväksi, eikä aloittajan asenne ihmisiin ole työntekijän motivaatiota.
Lähiöiden ja maaseudun syrjäytyneet petturipersut painaa pitkää päivää ?? heh heh hee he #Saksikäsipetturin ylisuuret leikkaukset köyhille. heh heh hee
Työnteko ei kuulu minun vasemmistolaisen toimenkuvaan.
Ei nää vassut töitä tee.
Tarkka ja huolellinen tarkastelu tässä osiossa esitetystä sisällöstä paljastaa, että tässä esitetyt näkökulmat ovat johdonmukaisesti osoittautuneet täysin oikeiksi ja perustelluiksi.
Olen ollut lomalla mutta maanantaina pitää taas mennä etätöihin, siis avata työläppäri tuossa vieressä😂
minä olin töissä viimeksi 1994. sitten työt loppui ja uusia palkkoja ei ollu tarjolla,
niin sitten olin työtön ja sitten pitkäaikaistyötön...
Mutta en ole oikeistolainen, enkä vasemmistolainen, en vihreä, tms yms.
- En usko ollenkaan noihin polittisiin eri suuntiin !! kun ne valehtelee...
n. 50 v. töissä, ja nyt työeläkkeellä. Se on jotain sellaista mihinkä paksut persut eivät koskaan pääse.
Milloinkas oikeistolainen on ollut oikeissa töissä ja tarttunut esimerkiksi lapion varteen? Aivan, ei koskaan. Kuten ei yksikään näistä oikeistolaista leikkivistä trolleista.
Iiiik, nyt pistit pahan😅😅😅😂😂😂🤣🤣🤣
Onko " Työtä" jos on teidentukkona? 🐒🐒🐒🐒🐒🚌🛻🛻🚐🚙🚒🚒🚕🚑🚗🚑🚑🚕🚒🚐🚙🛻🚌🚚🚚🚎🚎🛻🚚🚛🚚🚌🛻🚙🚐🚕🚒🚗🚑🚑🚑🚓🚓🚓🚓🚓🚓🚓
Sinulle on työntekoa mölinä tällä palstalla.
Alottaja ei vaikuta työihmiseltä.👷♂️🏭
Miksi mennä töihin kun Kela maksaa kaiken ja rahoilla voi ostaa huimausaineita.
Peukut sille👍
Suosittelen sinulle kuitenkin töihin menemistä, vaikka vaikeaa se tietysti teille hörhöille on.
Monet joiden ei ole koskaan tarvinnut tehdä päivääkään oikeita töitä on niin sekaisin että ne äänestää Kokoomusta. Syntymäriikaat ja etuoikeutetut.
Vakiovasemmistolaiset tekee sen työpäivänsä täällä.
Minja Koskela sanoi, ettei meidän tarvitse tehdä töitä.
Ei ole kiirettä.
Nykyinen 'hyvinvointiyhteiskunta' mahdollistaa vasemmistosyövän. Ennen oli olemassa lauman etu ja tällaiset poistettiin muonavahvuudesta. Nykyisin nämä saavat vapaasti kaikilla yhteiskunnan tasoilla murentaa lauman etua.
Avaus kirpaisee vassuja.....heheheheee.
Ei myö töitä tehä.
Hyvä avaus tosiaan.
Mt-ongelmaisia vassuja täällä piisaa.
On siitä aikaa, nyt kaikki aika menee palstan seuraamiseen.
Vassarit Suomen ovat rakentaneet ja sodat sotineet. Oikeistolaiset ovat keränneet tuotot.
Wannabe porvari tekeekin peräsuoli tuuman ulkona töitä jotta saa ylisuuret velkansa maksettua pois. Sitten tulee 50 vuotiaana täys romahdus taloudellisesti ja henkisesti. Onnea matkaan
Olen Vasemmistolainen suosittu bloggaaja ja kylvän epäilyksen siementä mädästä oikeistolaisesta systeemistä.
Ei näistä vassuista ole töihin.
Oikeisto lorvii, vasemmisto tekee työt.
No on siitä aikaa....