Jotkossa tankkaat aina vaan neljäsosan tankkiin niin opit millaista on latauhelvetti kokoajan
Samoin voisit sitten vielä,heittää kolikolla onko latausasma rikki ja onko paljon jona juhlapyhinä ovat aina tukossa ja kaikki rikki
Kyllä menne hermot
Asiantuntijat
Samoin voisit sitten vielä,heittää kolikolla onko latausasma rikki ja onko paljon jona juhlapyhinä ovat aina tukossa ja kaikki rikki
Kyllä menne hermot
Asiantuntijat
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hermot sinä menee kun tankissa vaan neljäsosan nyt tankille
Siinä on polttispenalla auennut perjantaipullon korkki taas hyvissä ajoin...
55l tankilla bensa-autolla pääsi sellaiset 650 km ennen kuin oli tankkauksen aika. Täyssähköllä menee 500-550 km ennen kuin on latauksen hetki.
Ei ole siis oikein väliä.
Koska aloitus on kopioitu, voi vastauksenkin kopioida.
Hohoo. 35 litralla pääsen bensa-autolla 700-750 kilsaa, joskus olen ajanut jopa 800 mutta tämä on harvinaista. Miten te oikein ajatte?
Sähköautolla voi kokeilla millaista olisi pakoputkiautoilu.
Laittaa palikan kaasupolkimen alle niin, että vain neljännes on käytössä. Silloinkin se toki reagoi liian nopeasti.
Ajaessa voi pitää pörinää, niin kuin aikoinaan hiekkalaatikolla leikkiessä.
Sitten siinä ajaessa voi heitellä tasaisin väliajoin kymppejä ulos, niin saa fiiliksen ajon hinnasta.
Huoh. Minullakin on ollut alle 6 sek polttiksia (autoja). Nykyinen 2-pyöräinen polttis 0 - 100 km/h = 2,8 sek.
Oman sähkiksen 5,4 sek ei säväytä pätkääkään, vaikka kohtuukivasti lähteekin.
Patterilaatin alusta ja muut isat ei kestä sähkömoottorin tehia ,
Niiden alustat ja muut alimitoitettu paina van akkulaatikon tarpeisiin
Siski akuatat ei kestä , tingitty kustannuksiat
Joo kun käytät sitä,suorituskykyä niin , tenjaat hajoo alusta ja puslat hajoo ja muut kori rakenteet in alimitoitettu
Akku kumenee ja moduulit menee epätasapainoon
Patterilaatikko ne muut ominaisuudet eivät kestä lkiihdyttekeyä
Jos akku lö,oenee liikaa kennot menee epätasapainoon ja akku hajoaa
Jarrut ei kestä käyttö
Ja alustan osat ouslat ja ja tukibarret ei kestä painavaa akkua.
Onnea vaan kun autoissa ei ole edes huolto ohjelma
Toyota läpäisi katsastuksen mutta samaan aikaan Tesla ei
Yhdelläkään moottoripyörällä et katuasfaltilla saa 0-100 aikaa alle 3s, mutta nelivetoisella sähköautolla se onnistuu.
T: ZZR1400
Useimmat eivät piittaa paskaakaan auton tehosta. Ja lisäksi tuolla tavalla liikenteessä kiihdyttelevät ovat aivottomia typeryksiä. Autoilu normaalin liikenteen seassa ei ole kilpa-autoilua.
Muutenkin tuolla tavalla auton tehoista kiihkoilevat ovat henkisesti normaalia typerämmän teinin asteelle jääneitä. Eli pelkkiä lapsellisia typeryksiä. Autossa on satoja tärkeämpiä asioita eikä auton teholla ole suurempaa merkitystä normaalissa arkiautoilussa.
Kuka tää Ilja on?
Kuulostaa venäläiseltä. Eikös sieltä rahoiteta tätä öyhötystä? Sähköautoista pitää valehdella mahdollisimman paljon, jotta öljyn kulutus ei vähene.
Trolliosasto yrittää turvata öljystä saatavia tuloja tyranneille.
Autoni lataa itsensä yön aikana pihassa. En harrasta huoltoasemilla notkumista. Tankkaaminen on menneen ajan ilmiöitä.
Ei ole varmaa että laatua aina onnistuu monet sanoo että auto ei olekaan ladattu täyteen yöllä
Vikaa AAA
sss