Ajankohtainen rukousaihe, aikaa toimia vielä on.
Rukoilkaamme, että huomisissa vaaleissa Unkarin äärioikeistolainen konservatiivinen Putin-mielinen korruptoitunut kleptoratia kokee vaalitappion ja valta Unkarissa vaihtuu.
Rukousaihe kaikille
19
140
Vastaukset
Ennalta selvä asia ei ole kiitollonen rukousrunkkausaihe. Sanonpahan vaan.
- Anonyymi00006
Miten niin ei ole? Eikös rukoilun tarkoitus ole että rukoillut asiat toteutuisivat.
Anonyymi00006 kirjoitti:
Miten niin ei ole? Eikös rukoilun tarkoitus ole että rukoillut asiat toteutuisivat.
Pilkkaat siis epäjumalaasi yrittäessäsi muuttaa hänen mieltään? Jos hän on päättänyt Orpanan voittavan...
- Anonyymi00001
Korruptoitunut hallinto, joka on kerännyt itselleen satumaisia rikkauksia. Köyhä valtio ja kun EU:n tukimiljardeja on jäädytetty, on Orbanin hallinnon äärimmäisen avokätinen sosiaaliturvapolitiikka ongelmissa. Kannatusta on ostettu sosiaaliturvalla, jonka mekin rahoitamme.
Hallintomalli on kopioitu Venäjältä, mukaan lukien valtion varojen häikäilemätön varastaminen. Hallinto on läpimätä ja nyt Unkarilaiset haluavat muutoksen ja toivotaan, että näin käy, sillä se heikentää myös Amerikan ääriuskovaiston vaikutusmahdollisuuksia, jota mädännäisyyttä nimenomaan Orbanin hallinto on tukenut vahvasti.- Anonyymi00002
Palstan aitouskovat rukoilevat Orbanin puolesta. Koska homous. Tällainen on aitolaisten ja artojen moraali.
- Anonyymi00003
Sinulla on mennyt maat sekaisin. Molemmat alkavat U:lla kyllä. Se oli Ukraina, joka rypee jatkuvissa korruptioskandaaleissa.
Onpa se hienoa, että Unkarin Orban on sitä mieltä, ettei meidän tarvitse EU:n kautta heitäkin elättää, kun Suomi rei pysty enää elättämään edes omia kansalaisiaan.
On tämä EU:iin kuuluminen ollut kyllä pystysuoraa syöksyä alaspäin, kun kaikki valta annettiin liike-elämälle. Ihmisarvoa ei enää edes ole, vain raha, hyöty ja tehokkuus. Se tappaa jo nuorisonkin. - Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Palstan aitouskovat rukoilevat Orbanin puolesta. Koska homous. Tällainen on aitolaisten ja artojen moraali.
Ei meidän tarvitse rukoilla, että Orban muuttaa homous-politiikkaansa. Sehän on yksi asia, minkä Orban tekee oikein. Aitolaisten ja artojen moraalissa ei puolestaan ole mitään vikaa. Kivoja ihmisiä kertakaikkiaan ja hyviä kirjoittajia kaikki.
- Anonyymi00005
Tuosta valtiovarojen häikäilemättömästä varastamisesta - EU:ssa se nauttii, kuule, ihan lainsuojaakin. Oletko edes tietoinen miten paljon Suomen varoja liikkuu mihinkin suuntaan, vai elätkö vain aukteriteettiuskon varassa?
- Anonyymi00007
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ei meidän tarvitse rukoilla, että Orban muuttaa homous-politiikkaansa. Sehän on yksi asia, minkä Orban tekee oikein. Aitolaisten ja artojen moraalissa ei puolestaan ole mitään vikaa. Kivoja ihmisiä kertakaikkiaan ja hyviä kirjoittajia kaikki.
Valioainesta Taivaan iloitteluihin ovat.
- Anonyymi00008
Anonyymi00002 kirjoitti:
Palstan aitouskovat rukoilevat Orbanin puolesta. Koska homous. Tällainen on aitolaisten ja artojen moraali.
Unkarin hallinto on Putinin liittolainen. Yötä hallintoa tulee Trumpin hallinto.
Anonyymi00003 kirjoitti:
Sinulla on mennyt maat sekaisin. Molemmat alkavat U:lla kyllä. Se oli Ukraina, joka rypee jatkuvissa korruptioskandaaleissa.
Onpa se hienoa, että Unkarin Orban on sitä mieltä, ettei meidän tarvitse EU:n kautta heitäkin elättää, kun Suomi rei pysty enää elättämään edes omia kansalaisiaan.
On tämä EU:iin kuuluminen ollut kyllä pystysuoraa syöksyä alaspäin, kun kaikki valta annettiin liike-elämälle. Ihmisarvoa ei enää edes ole, vain raha, hyöty ja tehokkuus. Se tappaa jo nuorisonkin.EU on pitkälti maatalouden tukemisen järjestö.
- Anonyymi00009
Apuva!
Ei kai me rukoilla että vasemmisto voittaa?
Ja niin paha kuin se on. Syyllinen lähes kaikkeen eikä mitään tiedä kuten tietää tulee.
Eikä oikein halua sotiakaan siten kuten pitäisi.
Nyt Jumalalle kaivetaan todellinen sudenkuoppa jos menee rukousaihe perille.- Anonyymi00010
Unkarissa ei vasemmisto asettanut edes ehdokkaista, Tisza-puolue on keskustaoikeistolainen.
- Anonyymi00011
Ja niinhän siinä kävi, että aitolaisten, Päivi Räsäsen, Vladimir Putinin ja Donald Trumpin fanittama Viktor Orban koki rökäletappion.
Voitonpuheessaan Péter Magyar sanoi tämänkin.
"Unkarissa ei enää leimata sellaisia ihmisiä, jotka rakastavat toisin ja toisia kuin enemmistö”.- Anonyymi00012
Miksi tuollainen arvelu, mitä saat itsellesi tuollaisesta ilkeydestä.
Minä arvasin Péter Magyar:n voittava ja uskon Jumalaan. En tiedä mikä on aitolainen ja useista kysymyksistäni huolimatta kukaan ei ole sitä selvittänyt tällä palstalla.
On selvää että rauhan omaisemman johtajan toivotaan voittavan olipa sitten uskossa tai ei.
- Anonyymi00013
No varmasti nyt äänestyspäivänä molemmilla puolilla polvistuttiin rukoilemaan oman vaalimenestyksen puolesta.
Olisiko lopputulokseen vaikuttanut kuitenkin vain ja ainoastaan se kun äänioikeutetut kävivät äänestämässä kukin oman yhden äänensä antaen. - Anonyymi00014
USA:n uskovaisto menetti Euroopan liittolaisensa. Enää ei Unkarissa järjestetä ”sananvapauskongresseja”. Liittolaisensa menetti myös Putin. Vaalitulos oli mitä suotavin.
- Anonyymi00015
Jesssss!!!!!
- Anonyymi00016
Toistuuko "Unkari" myös USA-:n välivaaleissa? Tähän on todellinen mahdoillisuus, että Trumpin alhainen kannatrus ja tyytymättömyys heijastuu välivaalien tulokseen. Rukoilkaamme seuraavaksi tätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2024780Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2173579Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1222997Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562952Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis522889Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos572399Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132387Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien742253En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132065Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu562039