Älkää huoliko, Suomella on rahaa jaettavaksi

HS: Yhdistys lähettää lapsia Suomesta Venäjän propagandaleirille – Helsinki tuki 45 000 eurolla

https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/9368904
10187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ai. Viimeksi lähettivät al Qdaiann leirille. Nyt maksavat että.saa liihaat takas
Mikä homma tää o. Hyväks käyttöä?

Äänestä
  • Sieltäkö se öyhötrollikin liksansa nyhtää?

    Äänestä

Ei Suomi vaan helsingin vihervasemmisto,niitä siellä piisaa mailman parantajia!

Äänestä

Täälä on lukemattomia järjestöjä, joita tuetaan.
Sitä ei valvota, mihin rahat menevät...

Äänestä

Otetaan lainaa, kyllähän me vielä sitä saadaan.

Äänestä

Höpöhöpö.

Äänestä

Rahaa on !!! ... oikeisiin kohteisiin ... täällä leipäjonojen ja kunniakansalaisten maassa ...

Äänestä

STEA:n avustuksista voisi leikata heti kerralla puolet pois ja seuraavana vuonna toiset puolet. STEA jakaa 278.000.000 euroa vuosittain taivaan tuuliin. Kyllä Suomessa jokaisen pitää kyetä tanssimaan, kokoontumaan, hyyppäämään ja juoksemaan ilman valtion avustusta. Maanpetoksellista toimintaa ei ole mitään syytä tukea.

Äänestä

Niin, kuulemma kaikki fiksut ovat Helsingissä ja isoissa kasvavissa kaupungeissa. Joten tässäkään ei ole mitään nähtävää. Parempi raha aina Venäjälle ja lapsille kuin maalaisille ja eläkeläisille.

Äänestä

Somalian mehiläiskulttuuriyhdistys tarvitsee kipeästi rahaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

HS: Yhdistys lähettää lapsia Suomesta Venäjän propagandaleirille – Helsinki tuki 45 000 eurolla

https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/9368904

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu