Nyt tulee kovaa settiä. mm kohdasta 8minuuttia eteenpäin :)
hetken pohdittuani, olen Samulin kanssa pitkälti samaa mieltä.
tuo "ohjelmasarja" kannattaa kuunnella osasta 1 eteenpäin jos jaksaa.
hetken pohdittuani, olen Samulin kanssa pitkälti samaa mieltä.
tuo "ohjelmasarja" kannattaa kuunnella osasta 1 eteenpäin jos jaksaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
sorry, unohtui linkki. eli kohdasta 8min eteenpäin, jos haluaa päästä heti aiheeseen :
https://www.youtube.com/watch?v=QUx8EQgMYY0
osa 3 on paras. ylivoimaisesti. antoi ajattelemisen aihetta todellakin
monet monet ei tajua tästä yhtään mitään. Mä kuulun niihin jotka skippasin näitä Samulin videoita ennen, mutta mitä enemmän kuuntelin sitä enemmän aloin ajatella että "palikat alkoi loksahdella paikalleen".
ainoa mitä vierastan on uushenkisyys. tässä jaksossa niitä ei ole juurikaan onneksi
kiitos tuhannesti linkkivinkistä !
Samuli on muuten ex urheilija. sitä en tiennytkään. jonkinlainen valaistus hänellä :)
sieltä löytyy pian VERKKOKAUPPA, no eihä se tyhmä joka pyytää, tuolta mökistään takat ja luksukset valittaa ja ohjeistaa HÖRHÖJÄ..
no, eipä tuolta ole pakko ostaa mitään. ilmaseks voi kuunnella. mutta ymmärrän, joitain voi häiritä että Samuli kertoo vähän arempia asioita.
ainakin itselle antoi kovasti miettimisen aihetta.... mihin meitä ollaankaan ajamassa digi-orjuuksineen.
sinänsä en todellakaan jaa hänen käsityksiään ns uskonelämästä. hän on uushenkisyyteen eksynyt, mutta muuten todella analyyttista pohdintaa. kannattaa kuunnella ajatuksen kanssa
ei ole aikaa tuommoisille höpöttäjä filosofeille
ei ole tasan varmasti muuta kuin myy myy vaan
niinpä niin. ja siltikin vapaasti kuunneltavissa . mutta ehkä vähän pelottaviakin asioita tuo esille tästä ajasta. varautukaa. parempi tietää jo etukäteen mihin ihmiskuntaa ollaan viemässä