Vihervasemiston pahuus taas esillä joka kielletään

Anonyymi-ap

”Puolalaiset kertoivat, että on tällainen kirja, ja ottivat sitaatteja siitä, kuinka maahanmuutto on nykyajan voimakkain ase, jolla voidaan muokata ja jopa lakkauttaa kansakuntia, valtioita ja sivilisaatioita. Se jäi korvaan soimaan ja alettiin etsiä sitä.”

Siinäkin se tulee esiin.

Vihervasemisto on silkkaa pahuutta,miksi annamme sen levitä?
Vihervasemisto on kuin sairaus joka on kehossasi mutta et hae siihen mitään apua vaan ruokit sairauttasi joka tappaa sinut. Hullua!

10

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Näin on.

    • Anonyymi00002

      Jeesuksen veri pelastaa.

    • Anonyymi00003

      Edelleen ajankohtainen. Virsikirjasta poistettu virsi 440:

      Jo vääryys vallan saapi, se huutaa taivaaseen. Se turmaa ennustaapi, vie kansat kurjuuteen. Ken Herran oikeutta nyt täällä julistaa, ja ken vanhurskautta nyt tahtois puolustaa?

      Nyt viekas vilppi täällä on noussut kunniaan. On valhe vallan päällä ja vääryys voimassaan. Ei kuulla kurjan ääntä, ja köyhää sorretaan, ja lainkin rikkaat vääntää vääryyttä puoltamaan.

      Kas köyhän leivän syövät nuo jumalattomat. He viatonta lyövät ja häntä vainoovat. He kurjaa ahdistaapi kuin käärme kiukussa. Korvansa tukkeaapi tuon raukan huudoilta.

      He armotonna vievät osuudet orpojen. He söivät lesken leivät, on Herra nähnyt sen. Hän vanhurskaasti kostaa vääryydentekijät, rankaisee ansiosta nuo viekkaat ryöstäjät.

      Vaan voitonpäivän kerran vaivaiset näkevät, vanhurskaus kun Herran lyö väärät, väkevät. Oi Herra, voimas näytä, kansaasi armahda ja hurskaan pyynnöt täytä ja päästä vaivasta.”

      • Anonyymi00005

        Täällä trumppilaiset kiihkoilee


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Täällä trumppilaiset kiihkoilee

        Vihervasemiston pahuus taas esillä joka kielletään.


    • Anonyymi00004

      Juurikin näin.

    • Anonyymi00006

      Haluaisin tietää, onko Alajärven seurakunnan viranhaltijat näitä sotaisia toisten haukkuja, eli trumppilaiset. Jos näin on, enpä enää ensi vuonna verorahojani seurakunnalle anna.

      • Anonyymi00010

        Mikä sua vaivaa ?


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Mikä sua vaivaa ?

        Rauhan tahto mua haittaa. En halua että persujen ja hellujen hulluus leviää kirkkoon.


    • Anonyymi00013

      Eikö maahanmuuttoa ole ollut aina silloin eniten kun PS on ollut hallituksessa?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      252
      2672
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      17
      2187
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      328
      1912
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      103
      1639
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      90
      1566
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1260
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1210
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1131
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      50
      1093
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      1036
    Aihe