rauhassa ilman ennakko-oletuksia?
Tiedätkö missä saa keskustella
19
307
Vastaukset
- Anonyymi00001
Joo! Psykiatrilla. Suosittelen lämpimästi!
- Anonyymi00004
Taannoinen vankeinhoidon ylilääkäri MP - jo aikoja sitten kuollutkin - piti psykiatrin nimikkeellä yksityisvastaanottoa, johon hakeutui terapiaan nuorehko nainen.
'Psykiatri' käyttäen hyväkseen suurta arvovaltaansa naisen silmissä, houkutteli hänet sukupuoliyhteyteen. Silloinen lääkintöhallitus kielsi häntä toimimasta lääkärinä muuten kuin toisen lääkärin valvonnan alaisena.
Lääkintöhallitus myös totesi, että hänen koulutuksensa psykiatriaan ei ollut riittävä. Tapauksen johdosta kariutui myös MP:n avioliitto.
Ei missään, sillä emme voi vaikuttaa siihen, millaisia ennakko-odotuksia jollakin on. -exKynis.mi
- Anonyymi00003
Paikassa, jonka molemmat tuntee turvalliseksi ja tuetuksi tarpeeseensa. Tunne oltava yhteinen ja luottamusta herättävä molemminpuolin. Halua oltava hyvällä tavalla myös kanssakäymiseen toisen kanssa.
En. Mutta mun mielestä täällä saa. En yleensä kestään tee ennakko odotuksia, enkä usko että muutkaan musta. Ennen luulin, kun on näitä raskauttavia asianhaaroja niinku toi ikisinkkuus, mutta ei kukaan siitä välitä, eikä vaikka seisoisin päälläni koko viikon. Eli keskustellaan ja neuvotellaan vaan rohkeesti.
- Anonyymi00005
Ainoa tapa voisi olla se, että itse perustaa vaikka facebookiin yleiseksi jonkun keskusteluporukan, sekä säätää sinne säännöt ja itse toimii sen ryhmän ylläpitäjänä.
Jakaa sit banneja tyypeille jotka ei osaa kunnioittaa muita ja viimekädessä porttikieltoja.- Anonyymi00008
No ei varsin missään facebookissa. Joku twitter ehkä, tai truth social.
- Anonyymi00009
Netissä kuka tahansa voi esittää ketä tahansa. Ellei tunne entuudestaan irl. -sivu
- Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
No ei varsin missään facebookissa. Joku twitter ehkä, tai truth social.
No sillä ei väliä mikä ohjelma... kunhan saa potkia m.lkut pois.
Mä en kyllä ite tykkäs jakaa mitään banneja. En haluu olla mikään diktaattori, vaikka mulla nyt voimakkaita mielipiteitä onkin.
- Anonyymi00014
Anonyymi00010 kirjoitti:
No sillä ei väliä mikä ohjelma... kunhan saa potkia m.lkut pois.
Sinä lähtisit ensimmäisenä.
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Sinä lähtisit ensimmäisenä.
No eipä siinä mitään. En menettäisi luultavammin mitään.
- Anonyymi00017
JeroP kirjoitti:
Mä en kyllä ite tykkäs jakaa mitään banneja. En haluu olla mikään diktaattori, vaikka mulla nyt voimakkaita mielipiteitä onkin.
No lähinnä mä vastasinkin tuolle aloittajalle. Ja jos haluaa, että jossain saa keskustella ilman ennakkoluuloja, niin koittaa tehdä itse sellaisen paikan. Kyllä sitten vaan pitää pahimmillaan pistää pihalle sellaiset, jotka ei osaa käyttäytyä. Muuten siitä paikasta tulee tälläinen kuin tämä.
- Anonyymi00006
Äänieristetyssä huoneessa, yksin.
- Anonyymi00011
Tuskin missään ihmisillä on tapana muodostaa käsityksensä toisesta tutustumatta
- Anonyymi00012
Jossain ryhmässä, vaikka järjestötoiminnassa.
- Anonyymi00013
Sun luona?
- Anonyymi00015
Haisee ihan fasismilta, joka on kääritty turvallisemman tilan kaapuun.
Juu, ei käy.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."542212Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1992041- 1161382
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96995
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki49872Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933845- 61746