Jos Matti Vanhasella olisi puhtaat jauhot pussissa, niin hän voisi tehdä kunnianloukkaussyytteen tästä "Kaarinasta". Uskon, että Vanhasella on luuranko kaapissa, sillä hän on käynyt kirjeenvaihtoa naisen kanssa ja näyttää siltä, että naisella on pitävät todisteet 2 vuoden seksisuhteesta. Vanhanen ei luonnollisesti voi siis tehdä muuta, kun vältellä puheenaihetta ja olla hiljaa..
Sika mikä sika. (=miespuolinen Karpela)
Matti Vanhasen juttu haiskahtaa..
13
1821
Vastaukset
- niin outoa on?
Ainahan niitä on ollut semmosia ja on, mitkä juoksee vieraissa aina kun on pieninkään mahdollisuus siihen,vanhasen tapuksessa varmaan on niin putos ku se on pääministeri mut osaapa masa käyttää tilannetta hyväksi aikas vittumaisella tavalla.
- Masa masa masa
Vanhasen Matin yksityisasiat on Vanhasen Matin YKSITYISASIOITA.
Seiskan, Ohon, Hymyn ja Katso-lehden ainakatkerat ja sairaalloisen uteliaat vuositilaajat repivät pelihousunsa kun Matti "ei tunnusta". Mutta Matin EI TARVITSE tunnustaa yhtään mitään. Matti ei ole meille tilivelvollinen YKSITYISelämänsä vaiheista.
Onko "Kaarinalla" puhtaat jauhot pussissa? Miksi "Kaarina" lähestyi Seiska-lehteä aiheen tiimoilta? Pätevien todisteiden kanssa "Kaarina" olisi voinut lähestyä vaikkapa Hesaria, ja jos "Kaarina" olisi kypsä aikuinen, hän ei olisi koko asiaa tuonut julkisuuteen, vaan hoitanut asian YKSITYISESTI Vanhasen kanssa.- justhan
toivotit Fingeroosin lutkana helvettiin samasta teosta... huoraaminen on huoraamista, tekee sen mies tai nainen. (Ei kai mieskään saa huorata, tietysti täytyy ottaa huomioon että Vanhanen ei halunnu itseään lehtien palstoille niinkun tää äklö tyrkky)
ei voisi vähempää kiinnostaa tämä vanhanen..
- ewwk
Entä jos siitä evvk-Vanhasesta tulee pressa.
Niinistöllä on omat naisjuttunsa. Halosesta ei taida irrota mitään vastaavaa.
- halvalta huoralta
Jos on jotain sanottavaa miksei esiinny omalla naamalla ja nimellään?
- sillä mitä...
....presidenttiyteen tulee...juna meni jo.Henkistä raiskaajaa ei voi valita tuohon virkaan.
- ja häh?
Mikä helvetin "henkinen raiskaaja"?
Jos se "Kaarina" haluaa vaikuttaa edes hieman uskottavalta, tulkoon esiin omalla naamallaan. - minun mielipide
ja häh? kirjoitti:
Mikä helvetin "henkinen raiskaaja"?
Jos se "Kaarina" haluaa vaikuttaa edes hieman uskottavalta, tulkoon esiin omalla naamallaan.tai sitten en,mutta miksi pettäjän vaimo puolustaa petturia.Vai onko onnellinen kun pääsi itse pois siitä piinasta jossa on elänyt.
- ja minun mielipiteeni:
minun mielipide kirjoitti:
tai sitten en,mutta miksi pettäjän vaimo puolustaa petturia.Vai onko onnellinen kun pääsi itse pois siitä piinasta jossa on elänyt.
Vanhasen (kohta ex-)vaimo on koko sopassa ainoa kypsä aikuinen, joka ei ala retostelemaan yksityisasioita seiska-lehden kaltaisissa juorulehdissä.
- KOIRAA?
Wuff?
- maallikkosaarnaaja
Nyt paljastui Masankin touhut ihan valtakunnallisesti. Ei kannattaisi saarnata perinteisistä perhearvoista, kun itse ei näköjään niitä arvosta. Viinankaan piikkiin tuollaista toimintaa ei voi pistää, kun mies on julkisesti absolutisti. Ehkä sekin selviää aikanaan. En äänestäisi kepulaista pressaksi edelleenkään. On sen verran ryvettyneitä poliitikkoja siinä puolueessa ihan valtakunnan oikeutta myöten ja eronnutta pääministeriä, sekä muuta hässäkkää.
Pistää ihmettelemään toi kaksinaismoraalisuus, mitä poliitikot ovat aina viljelleet: tee niin kuin minä sanon, eikä niin kuin minä teen.
- naismainen mies
Sellaiset eivät yleensä pidä naisista. Tämä on minun mielipiteeni, ei tieteellisesti todistettu väittämä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä681889- 1231354
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1311320- 1401064
- 101927
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten344862Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82744Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55684Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50663Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67654