niin palstan sosialistien uho loppuu.
Vai unohtuuko velkajarru, sitä kokoomuslaiset ovat jo tivanneet demareilta.
Vai unohtuuko velkajarru, sitä kokoomuslaiset ovat jo tivanneet demareilta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Eli lindman on sosialisti mutta ei kuitenkaan ole sosialisti?
Koita nyt jo saatana päättää vai ymmärrätkö itekään mitä yrität sanoa
Mitä sekoilet boomeri? Totta kai Lindtman on sosse, mitäs muuta hän olisi?
Onko paha mt-ongelma?
Ootko oikeesti noin yksinkertanen? Ei ihme että Antin ja Tytin thhjät puheet uppoaa! Muista sitten vaan, että kyllä tyhmyydestä lopulta rangaistaan ja kovaa.
Purran tai Orpon on oltava siis kiviä, jotta voittaisivat sakset...
Kyllä ne vasurit tietää yltiöpäisen velanoton riskit. Polliittist' pellii.
Suomessa on ollut porvarihallituksia vuodesta 2003 lähtien ennen viime hallitus kautta. Samaan aikaan porvarihallituksen ovat antaneet suurimmat verohelpotukset suurituloisille ja etenkin suurten pääomatulojen saajille.
Esim. Jykke Kataisen paskkahallitus laski vastuuttomasti tuloveroja...alijäämää alkoi kertyä.
Juuri näin.
Mukana usein myös SDP.
Joo, mut ei demarit ole ikinä vastuussa tekemisistään. Vai onko demut ottaneet vastuuta jostain asiasta edelliseltä hallituskaudelta?
Demut petti jo vuonna 1918.
Otapa selvää siitäkin, Kokkelit yritti tuoda Saksasta KUNINKAAN!! Ja Kokkelit hajoitti Ryssien avulla äänestetyn SDP Hallituksen!!! Siitä alkoi sota....Saksa hävisi ww1 niin ei saanu Kokkelit KUNINGASTA vaan Suomesta tuli Tasavalta, kiitos SDP.
Esim Marin söi sinunkin rahoilla aamupalat.
SDP syyllistyi maanpetturuuteen 1918.
Demarit mukana 7 kertaa.
Tuo metsurrri oon amatööri,, ko ei tunnista kiveensahatun ja tylsyneeen ketjun ääntä terävästä puuuta purevasta. Viila ja kuppi suumppia työmiehelle.. ei taija tulla mottiloita mottimehästä tännää savommualt'
Velkajarru on unohtunut perussuomalaisilta ja kokoomuslaisilta. Vielä viimeiseen asti lahjoitetaan varakkaille velkarahaa. Valtion velka on nyt 194 miljardia. Verovelalla maksetut varakkaiden veroalet (3 miljardia) ja yhteisöveroalennus (n. 0,9 miljardia) siirtyvät kuluina suoraan seuraavalle hallitukselle.
Ja sinä et saa kuin vähän kelarahaa.
Sehä harmittaa.
Tulemme kuulemaan vain edellisen hamlituksen syyttämistä.
Reilu antin kannajat on tuon jo aloittaneet kun tajusivat että tuleva antin halltus kyykytää heitäkin niin syyllinen siihen reilu antin tulevaan kyykytyseen tämä hallitus reilu antin kanntajien mukaan.
Sitä odotellaan.......
Nyt pitää vaatia paljon parannuksia, eikä mennä siihen porvarin pelottelupropagandaan mukaan. Tietävät jo itsekin epäonnistuneensa. Katsotaan sitten mitä saadaan, mutta ei pidä lähteä rima liian matalalla.
Antti käyttää ensin moottori- ja raivaussahaa ja sitten kaataa lastillisen betonia päälle.
Antti paukauttaa moottorisahan tulille, alkaa tulla selvää jälkeä.
Epäilen, että ei saisi käyntiin ilman Tyttiä.
Kaikki unohtuu. Vappusatanen oli ihan paras lupaus demareilta.
Ja Rinteen tulevaisuusinvestoinnit.
Minä nauran jo nyt.
Sosialisti Antilla suuret puheet, sosialisti Tytillä vielä isommat mutta molemmilla ne ovat vain puheen tasolla joista uupuu teot ja lupausten pitäminen. Vallan himo se jos mikä on kaiken takana ja tuohon järjellä ei ole tilaa.
Onko kukaan hallituksesta onnistunut selittämään, miten velkajarru toimii? Eivät taida tietää asiantuntijatkaan.
Velan siirtäminen aina seuraavalle hallitukselle ei ole hyvä eikä toimiva tapa. Tähän se johtaa.
Tulis jo ensi vuosi.
Sosialistien velkajarru ei mene katsastuksessa läpi koska se puoltaa vasemmalta, siltä Koskelan puolelta.
Olis ny vaalit jo....
Ja raskaasti.
Ja bensa nousee huippuunsa.