Hän on aivan sekaisin. Suuttuu ihan kaikesta. Kaveri ei uskalla tehdä enää mitään. Tässä esimerkkejä hänen suuttumisesta hänelle.
-Kaveri tykkäsi instagramissa kaverinsa videosta jossa oli hänen edesmennyt koira. Kaveri on naispuolinen niin siksi suuttui.
-Kaveri tykkäsi suomen poliisin kuvasta missä oli sakemanni pentu. Syy miksi suuttui oli kun kuvassa esiintyi nais poliisi.
-Laittoi viestiä kaverille, että jos haluaa olla yhdessä niin pitää tehdä instagramissa pientä putsausta kaveri listalta.
-Suuttui kun ei halunnut lähteä mukaan hänen kaveri luo.
-Suuttui kun haki uuden jääkaapin ja myyjä oli ollut nainen.
-Suuttui kun oli ollut krapulassa vaikka eivät sopineet näkevänsä edes.
-Suuttui kun oli kertonut vanhemmilleen, että tapailee.
Siis hän suuttuu ihan kaikesta. Sanoin kaverille että lemppaa nyt se sairas akka jos haluat säilyttää mielenterveyden.
-Kaveri tykkäsi instagramissa kaverinsa videosta jossa oli hänen edesmennyt koira. Kaveri on naispuolinen niin siksi suuttui.
-Kaveri tykkäsi suomen poliisin kuvasta missä oli sakemanni pentu. Syy miksi suuttui oli kun kuvassa esiintyi nais poliisi.
-Laittoi viestiä kaverille, että jos haluaa olla yhdessä niin pitää tehdä instagramissa pientä putsausta kaveri listalta.
-Suuttui kun ei halunnut lähteä mukaan hänen kaveri luo.
-Suuttui kun haki uuden jääkaapin ja myyjä oli ollut nainen.
-Suuttui kun oli ollut krapulassa vaikka eivät sopineet näkevänsä edes.
-Suuttui kun oli kertonut vanhemmilleen, että tapailee.
Siis hän suuttuu ihan kaikesta. Sanoin kaverille että lemppaa nyt se sairas akka jos haluat säilyttää mielenterveyden.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Vaikutat aika nuorelta. Muista sulla on vaan kaverin versio tapahtuneista. Eikä muutenkaan kannata muiden suhteisiin sotkeua. Kaverisi tekee väärin kun kertoo heidän juttuja eteenpäin. Eroon tuo päättyy varmasti muutenki.
Minulla on viesteistä kuvakaappaukset. Ja molemmat ovat yli 30v
Tuo on kyllä sairasta toimintaa kaveriltasikin. Heti ero. Ei kavereille laitella henkilökohtaisia viestejä suhteessa. Kyllä se nainen on tietyllä tasolla oikeassa ettei tuohon mieheen voi luottaa. Jos se nainen on sairalloisen mustasukkainen ei se ainakaan noin toimimalla tule korjaantumaan.
Joo, ei voi luottaa. Joko ajan näkee muita naisia. Kodinkonekaupassakin.
Sairaalloinen mustasukkaisuus on todella luotaantyöntävä piirre ihmisessä ja kenen tahansa kannattaa lähteä heti, jos joutuu sellaisen kohteeksi.
Voin myös elämän kokemuksella sanoa. Älä puutu toisten asioihin. Olet aina syyllinen.
Sanot vaan; minun on vaikea sanoa mitään koska en ole osallinen enkä tiedä asian haaroista
Olet luultavasti itse just semmoinen joka puuttuu muiden asioihin ja sanoo sitten noin ettei saa itse ryönää.
Niin siis. Juurihan sanoin että vasta vanhana viisastunut.
No on kyllä sairas tapaus. Järkkää joku lykkimään sitä akkaa ja keräämään todisteet kaverillesi. Voi sitten hyvällä omalla tunnolla lempata sen.
Jos kaverisi pelkää tyttöystäväänsä ja ei uskalla erota,koska pelkää tyttöystävän tekevän jotain.
Voithan suositella kaverillesi eroamista, ainakin ohjata siihen suuntaan. Jos kaverilla on aina pahamieli naisen toiminnasta ja on surullinen, kannusta häntä löytämään voimaa sanoa ei osallistumatta itse liikaa heidän väleihin.
..vähän ikäviä vastauksia olet saanut. Olet huolissasi kaveristasi, kannusta häntä ja ole tukena, mutta älä liikaa, sinun täytyy huolehtia myös itsestäsi. Heidän täytyy pystyä keskustelemaan asiasta, jos se ei onnistu, niin ero on ratkaisu. Se on oikeasti niin yksinkertaista.
Jos kaverisi rakastaa tyttöystäväänsä ja eikä näe ongelmia suhteessa niin miksi sinun pitää ottaa siitä itsellesi päänvaivaa?
Oletko oikeasti tosissasi, ettei tuossa ole mitään ongelmaa???!!!
On minusta mutta miksi mies ei ei tee mitään vaan antaa tyttöystävän käyttäytyä miten lystää. Eikö miehellä ole sen verran kanttia että eroaa jos suhde ei toimi. Minkä takia ylipäänsä sietää tuollaista.
Aika tunnekylmä vastaus aivan kuin ystävä ei olisi tärkeä. Tottakai ystävien hyvinvointi on tärkeää jos välittää. Sivust
Oletko itse niin yksinäinen, että kaverin naissuhteen päättyminen tuntuisi sinusta lottovoitolta? Olisihan hän ehkä enemmän sinun kanssasi.
Onko tuon naisen käytös sinun mielestäsi jotenkin tervettä?
Sun kommentti on aika sairaalloinen ja syyllistävä. Oletko itse se nainen? Aika narsistimainen kommentti. Kertoo ennemminkin kontrollin pettämisen pelosta toi sun reaktio.
Hänen tyttöystävällä on itseluottamus ja luottamus pulaa. Kaikista pahinta on, että juttujen perusteella ei ole hakenut apua ja yrittää vain kontrolloida.
Kaverisi voisi tehdä rikosilmoituksen.
Mitä se rikosilmoitus auttaa kaveria jos ei halua erota tyttöystävästään? Eikö se kerro että mies rakastaa naista ja haluaa olla yhdessä naisen huonosta käytöksestä huolimatta.
Mistä päättelet, että haluaa olla?
No ihan siistä syystä kun eivät ole eronneet. Vai onko mies tyttöystävän tossun alla ja antaa tyttöystävän pomottaa miestään.
Pitihän se arvata, että suurin osa kommenteista pelkästään provoja.
Provo tarkottaa mm keskustelun herättämistä. Miksi aloitus on tehty jos hän ei halua keskustelua?
Varmaan kaksi asiallista viestiä ja loput tahallista häirintää ja sairasta puolustelua.
Mikä on häirintää jos ihmettelee miksi mies on naisen kanssa joka kohtelee miestä huonosti ja mies sallii naisen käytöksen jostain syystä. Kaveri on huolissaan ja jos hänen kaverinsa ei kykene purkamaan suhdetta (vaikka haluisi) niin ei se kaveri sitä voi tehdä kenenkään puolesta.
Viestit todistavat miten mies ei saisi tehdä mitään. Hengittäminenkin on pettämistä nykyään naisten mielestä.
Sairaalloisen mustasukkainen yksilö. Suosittelen, että kaverisi lähtee karkuun ja lujaa. Tuo tilanne ei ajan myötä ainakaan parane.
Aika harvoin nain3n suuttuu pelkästään tykkäyksen painamisesta ppliisinkuvaan.
Joku ehkä ja todennäköisesti on särkenyt luottamuksen. En voi tietää mikä.
Nainen ei kykene jostain syystä luittamaan kumppaniinsa..Ja hyvin harvoin se on noin mustavalkoista. Naisella voi olla edwllisessä auhteessa olla tekijöitä jitka aiheuttavt luottamuspulaa tai nykyisessä suhteessa on jotain mikä teker sen
Et varsinaisesti kysy mitään.
Olet itsekin tajunnut, ettei tuollainen ole normaalia ja toivottavasti kerrot sen kaverille ja rohkaiset häntä ottamaan eron. Muuta et oikein voi tehdä. Jokaisen on tehtävä omat virheensä.
Loppuviimein et tiedä, onko tyttöystävän käytöksen taustalla esim pettäminen, jota kaverisi ei kerro sinulle.
Aivan normaalia käytöstä kaverisi ei ole osoittanut käytöksellään ettäkö häneen voisi edes luottaa
Normaalia käytöstä voi V mä sanon. 😂😂😂😂😂
Ja omastaan mustasukkaisella on tapana kontrolloida hyvä muistaa että silloin pitää itsenkin tehdä niin kuin itse toiselta vaatii
Ei kukaan oikeasti kaverin puolesta mitään kysele. Nämä on aina asianosaisen omista kokemuksista.
Sinun omasta kirjoituksesta näkee että et varmasti ole 30v täyttänyt. Joku 18-20 on lähempänä sinun ikääsi joten sinun ja puolisosi tapauksessa on kyse tunnesäätelyn kehittymättömyydestä. SIlti, puolisosi vaikuttaa avioerolapselta jolla on vakavia pelkoja menettämisestä. Se näkyy järjettömänä mustasukkaisuutena. Tuo voi vielä pahentua ja johta jopa väkivallantekoihin. Ei missään tapauksessa lasta tuollaisen naisen kanssa,