Demarijohdossa selvää PANIIKKIA, kun huutavat Orpon erottava

Lindtman selvästi pelkää puolueen kannatuksen laskevan, kun mennään vaaleja kohti.

Siellä on aikamoista sekoilua ollut, varsinkin Tuppuraisen taholta.
13115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kunnon populismia demareilta.

Äänestä

Demareilla ei ole mitään tarjota tilalle. Katsotaan syksymmällä tai ennen vaaleja ei oikein äänestäjiä vakuuta.

Äänestä
  • Ei ole edes teoriassa mitenkään mahdollista, että demarivetoinen hallitus voisi olla jotenkin huonompi kuin nykyinen paskahallitus, tuo huonoin hallitus Suomessa ikinä.

    Pohjat on jo saavutettu eikä siitä pääse enää alaspäin. Voi korkeintaan mennä yhtä huonosti, tai sitten paremmin. Todennäköisesti paremmin koska eivät tee samoja virheitä kuin nykyiset törpöt, joiden talouspoliitinen osaaminen on ollut tasan nollan arvoista.

    Leikataan, leikataan, leikataan ja sitten leikataan vielä lisää. Sen jälkeen ihmetellään huuli pyöreänä että mitä, eikö tullutkaan kasvua? Vaikka vimmatusti leikattiin ja vietiin kansalaisilta ostovoima?

    Äänestä

Kaikenlisäksi linttimanni tekee omilla pönttöpää puheillaan ja haukkumisillaan oman asemansa seuraavassa hallituksessa erittäin huonoksi oppositiosta katottuna.

Äänestä

Vuonna 2024 yhteensä 43935 yritystä lopetti toimintansa. Miten demarihallitus olisi kyennyt tuonkin estämään?

Äänestä
  • Jos olis ollu vassari hallitus v2024 konkkia olis ollu 60000kpl. Lähes kaikki lopettaneet ovat yhden tai kahden immeisen yrityksiä. Iso osa selittyy eläkkeelle jäämisellä.

    Äänestä

Persujen paniikki tulevasta turpasaunasta on sekä säälittävää että huvittavaa. Aina kuvittelevat että muita haukkumalla oma kannatus muka kasvaisi. Populistisella törkyturpaisella solvauspolitiikalla tuppaa olemaan päinvastainen vaikutus.

Äänestä

Tässä aloituksessa oli havaittavissa jo pientä epätoivoa, kun persujen kannatus on mennyt persmäkeä alaspäin jo pitkään.

Saksi-Purra klipsaisi persuilta pallit pois.

Persut ei ole enää lööpeissä kuin alenevien galluplukujen myötä.

Äänestä

Antti peruu kaikki leikkaukset. Mitäs siihen sanotte?

Äänestä

Rahaa on.

Äänestä
  • Se olis paljon reilumpaa että jaetaan rahaa kaikille. Ei mitään vappusatasia vaan tonneja!

    Äänestä

Kokoomus se ite sekoilee, samoin sinä!! Ei demareissa ole paniikkia eikä pelkoa kannatuksen laskusta vaan huoli kansalaisista!!

Äänestä

kova taistelu demukoissa, ,,, Lintman , jota täysin sekaisin oleva Tuppurainen pelottelee ja sitte tämä "kehitysmaan lahja" Nazima, joka haluaa Suomesta uuden Afganistanin, on siinä sekaannusta, ja sitten nämä kissankiduttajat ja homppelikaupunginpormestaajat. Hyvin menee, mutta menköön..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lindtman selvästi pelkää puolueen kannatuksen laskevan, kun mennään vaaleja kohti.

Siellä on aikamoista sekoilua ollut, varsinkin Tuppuraisen taholta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu