Olkoon mitä on, mutta nyt ne purnaa että niitä on surkkian vähä.
Vanteet paistaa ja parta on kuin joulutontuilla.
Nyt äkkiä lisää tukea Ukrainalle!
Vanteet paistaa ja parta on kuin joulutontuilla.
Nyt äkkiä lisää tukea Ukrainalle!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mikä idea tuossa ukrainalaisten haukkumisessa on? Ainoastaan pskahousut surkimukset liittyvät maassa makaavien potkimisrinkeihin. Tosin viihdemaailma Suomessakin harrastaa sitä paljon, surkeat youtuberit vielä enemmän, mutta mitä tulee Ukrainan sotaan... aika moni ei.
Ukrainalaisten haukkuminen toki muistuttaa meitäkin, millainen itänaapuri meillä on ja millaisia ovat sen ystävät täällä... TÄYTTÄ PSKAA!
Juu, ei pidä haukkua.
Laittakaa rahaa vaan.
Linkki asiaan on pitkä kuin nälkävuosi:
https://images.cdn.yle.fi/image/upload/ar_2.1984375,c_fill,g_faces,h_289,w_636/dpr_2.0/q_auto:eco/f_auto/fl_lossy/v1777123063/39-163305269ecbe7f04ecf
Yle:
https://yle.fi/a/74-20222693
Lakataan antamasta rahaa ukrainalaisille heti, kun PYCCÄ painuu sieltä takaisin omaan maahansa.
Se asia on niin yksinkertaista ratkaista, jos sen haluaa ratkaista.
Ukrainalainen miljardööri Rinat Akhmetov on ostanut valtavan luksusasunnon Monacosta 471 miljoonalla eurolla. Kaupan uskotaan olevan yksi kalleimmista koskaan kirjatuista yksittäisten asuntojen kaupoista.
Eipä tuo Ukrainan rikkain mieskään luota paljon Ukrainan armeijaan, kaiken rahansa itse pitää.
Ukraina on pitänyt pintansa jo yli neljä vuotta eikä sota oikein suju Venäjän näkökulmasta! Kansa on perin tyytymätön tilanteeseen!
Kyllä ne paistaa ryssilläkin kylkiluut kun ovat kuukauden motissa pelkällä sadevedellä, kuten kuvan henkilöt.
Miksei menneet ukraina-pojat hakemaan leipää?
Hei Ukrainan poika, tule hakemaan leipää!
Ukrainan sionisti-regime mässäilee juhlasalien herkkuja notkuvissa pöydissä. Sillä aikaa Ukrot rassukkat näännytetään rintamalla ravinnon ja veden puutteeseen droonisateessa.
Minne on sadat miljardit menneet, kun sotilaat näkevät nälkää. Zele saisi hävetä
ETULINJASSA OLEVIEN SOTILAIDEN KIERTO, KORVAAMINEN VAIKKA KAHDEN VIIKON VÄLEIN LEVÄNNEILLÄ EI TOIMI.
Tästä on ollut myös aikaisemmin uutisia.
Voisi niille siitä huolimatta aina välillä huikopalaa antaa, kuka syö tai myö armeijalle varatut muonat?
Eipäs purnata ruoasta.
Olosuhteisiin nähden ruoka on hyvää.
Eipäs purnata ruoasta!
Olosuhteisiin nähten ruoka oli hyvää ... kertovat upseerit röyhtäillen esikuntien kullitetuissa ruokalsaleissa. Valitettavasti sitä ei jäänyt rintamalle vietäväksi.
Onko tuo Tuntemattomasta sotilaasta?
No pitäähän ny sodassa näyttää vimosen päälle hyvältä voi loistaa vihollisen hengiltä erinomaisuudellaan eikö