Mahtoiko ajaa nopeusrajoitusten mukaan. Epäilen ?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011982574.html
Kuvista päätellen kyseessä ehkä Mersu EQS SUV.
Patteriauto törmäili kalasatamassa ?
16
177
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mikä merkitys auton merkillä tai tekniikalla on asiassa?
Kyllä se 60 vauhti ilman jarrutusta on melkoinen mälli, olisiko räplätty luuria?
Paljon voi spekuloida, mutta kaikki se on turhaa ja tyhmää.- Anonyymi00002
Kännissä oli kuski.
- Anonyymi00003
Eiköhän syynä ollut kädetön kiihdytys, sitähän ne sähkärikuskit tekee alvariinsa. Joka paikassa kiihdytellään turhan usein. Nähty on usein. Lapsellista toimintaa kaupunki liikenteessä.
- Anonyymi00004
Petteriauto ei saa kalaa enempää.
- Anonyymi00005
Paimio kuolonuhreja. Polttistollo moottoritietä väärään suuntaan.
- Anonyymi00006
Näitä tullaan näkemään jatkossa enemmän. Nuori kuski, kesäyö, huumeet, tehokas sähköauto, tyhjä pääkoppa, tarve näyttää.
- Anonyymi00008
se on hyvä saadaan nuoret idiootit pois liikenteestä hautuumaalla on tilaa näille
- Anonyymi00009
Ei sentään ulkopuolisia saa tappaa.
- Anonyymi00010
Onko se hyvä jos nuori kuolee?
- Anonyymi00011
Mersun turva varustelu petti pahasti?
- Anonyymi00012
Siellä melko lähellä ajoi taannoin Lexus tuollaiseen valotolppaan. Se halkesi keskeltä ja osat levisivät pitkin tietä. Kuski selvisi vähon vammoin, kun tolppa et tullut syliin.
On Mersu sentään lujaa tekoa Leluxiin verrattuna.- Anonyymi00015
Oliko se tuontiauto, jossa ohjaus oikealla ja se pelasti kuskin hengen?
- Anonyymi00013
Ihanhan tuo näytti täyskokoiselta. Tuskin lasten lelulla tolppa kaatuisi, eli eipä ollut patteriauto!
- Anonyymi00014
Aikuisten patteripetterien autoissa on vaan hurjasti suurempi määrä pattereita auton sisälle piilotettuna. Tästä syystä massaakin on 50 % enemmän kuin polttomoottoriautoissa. Mersut taitaa heilauttaa vaa'an 2200-2600 kg lukemiin mallista riippuen.
- Anonyymi00017
Kuolonkolareiden räjähdysmäinen kasvu pakottaa rajoittamaan sähköautojen kiihtyvyyden 8 s ja huippunopeuden 140 km/h.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061