Näyttäisi olevan maksumuurin takana. Kyseinen juttu on nyt näköjään isosti esillä.
Mitä HS kertoi inceleistä?
Anonyymi-ap
30301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei kiinnosta tippaakaan incelit eivätkä muutkaan miehet!
Entäs pukumiehet?
Putkimiehet?
Siellähän niitä isänmaan sankareita edusti vappuna, oikein nuoren naisen saivat kimpassa muilutettua. Niin urheaa
En tiiä mikä lie youtube-shorts eteeni pompahti missä oli muilutetun näköinen tyttönen. Kommentoijat olivat sitä mieltä että kyseessä oli meikkaus. Mistä minä tiedän? Joka tapauksessa, olen jo piiiiiiiiitkään nähnyt totuuden siinä asiassa että on yksinkertaisesti älyvapaata osallistua yhtään mihinkään mielenosoitukseen paitsi jos kapina kohdistuu päättäjiin/1lluminatiin.
No ellei peräti vasemmiston salaliitto. Kyllä se ihan narulle jäi. Heitä gubbe sinäkin jo voltti
Heitä itse 🖕. Ja haista 💩. Ei mulla muuta. Täytetekstiä tähän väliin jotta kommenttini menee perille. Viesti perille, viholliset v3rille. Olet salaliittoöyhöttäjä koska aloit puhumaan aiheesta.
Jaa, herättääkö se sinussa vägivaldaisia ajatuksia?
Mitä tietyt Tere sammallaahdet, ns julkkispoliisit, pelastuslaitoksen sometyrrkumiehet ja yleispersut puoltaa. Nyt ei jätkät hyvältä näytä
Kuulin muuten kun joku ikäänku sparrasi näitä pellejä videolla vieressä nyt ette provosoidu. Sillä lailla piskit
Eikö haastatteleet palstasetää juttua varten? No onpa merkillistä ja ikävää... niin no onhan se ymmärrettävää miks ei. Juttua varten haastateltiin alle 40v. miehiä.
Incelin kunniatonta arvonimeä kantaa useimmiten persujen kannattaja joka on onnistunut karkottamaan huonolla hygienialla ja idiootin puheillaan ympäriltään mahdolliset parisuhteeseen kykenevät henkilöt.
Osittain siksi nuoret naiset pitävät kotonaan mieluiten eläimiä kuin persukannattajaa.
Eläimelläkään ei ole niin väliä, kaikki menevät persusta siisteydessä ja älykkyydessä yli.
Hel..tin hyvä kirjoitus!
Eläimellä viittaat mihin? Näin netistä videon missä oli paikallisbrittinainen ja eräs lääppijämies. Molemmat olivat sinut asian kanssa. Minulla on viesti heidän kaltaisilleen. You DISGUST me 🤮!
Lisääntykää niiden eläintenne kanssa sitten.
No mulla ois hesarin tilaus, mutten nyt ehdi kattoo.
Laulakaamme odottaessamme: inseleitä onko heitä
No kiva kaveri olet.
Inceleitä äidin oomme kaikki. Siinää ja miinää... Asumme äiskän kellarissa, trollaamme palstoilla ja äänestämme fasisteja.
Mutku sanna, mutku vasemmisto, mutku, mutku... Uli uli. Vuh vuh.
No aina ei voi olla niin kiva. Ei yksinkertasesti ehdi kaikkialle, eikä voi olla kahessa paikassa yhtaikaa.
Saat YLEn jutun aiheesta:
https://yle.fi/a/74-20224030?utm_source=social-media-share&utm_medium=social&utm_campaign=ylefiapp
Kuten on jo kauan tiedossa ollutkin, nämä äärioikeistolaiset haluavat hakata naiset ihan itse, mamuille eivät sitä oikeutta soisi.
xLiner
Hah! Tuossa nyt kävi just niin kuin jokainen täysijärkinen ihminen voisi odottaa käyvän jos hyökkäät natsien kulkuetta vastaan yksin. Mutta jos olet etuoikeutettu naispuoliseksi tunnustautuva henkilö, niin tietenkään mitkään normaalin maailman lainalaisuudet eivät koske sinua, vaan todellisuuskäsityksesi on otettu suoraan fem-fantasia elokuvista.
Kuvaaja pelasti, kun natsit huomasivat että heitä kuvataan niin häipyivät paikalta, muuten olisi käynyt paljon pahemmin.
Minä kun olen tällainen ääriluterilainen mies, niin ryhdyn toimeen ja eliminoin noi naisten päällle käyvät. Hah, jokainen täysjärkinen tekee juuri näin 💪
xLiner
No siitä vaan, sinne vaan sitten seuraavan kerran. Eiköhän nuo natsit hakkaa kaikkia ihan tasapuolisesti sukupuoleen tai suuntaukseen katsomatta. Tai ehkä sittenkin joitain toisia hieman enemmän....
Ai kameroiden eteen kuten noi reppanat? Ehei 😁
xLiner
No vedä huppu päähän niinkun muutkin, ihan hyvin sovit siihen porukkaan mukaan.
Naamioituminen on raukkamaista.
xLiner
Just kattelin tuossa videot Yleltä tästä pahoinpitelystä. Eipä naurata kansalaisena saati naisena kyseinen toiminta. Tässä kotikaupungissa teen kaikkeni ja vielä lisää, että tämmöset saadaan vastuuseen ja toiminta laittomaksi. Aloitetaan ihan siitä, että ei päästetä näitä porukoita ei näiden lukupiirejä ja esim. bändejä tiloihin joita vähänkin kaupungin varoilla rahoitetaan. Työnantajalle valtuuksia somessa seurata missä yhteyksissä työntekijät esiintyy. Ei varmaan isotkaan yritykset halua nimeään kytkettävän näin vinoutuneeseen maailmankuvaan.
A studion ihminen muotoili asian jokseenkin niin, ettei voi olla etukäteen tiedossa muuttuuko mielenilmaus väkivaltaiseksi vai ei. Ei tietenkään voi. Mutta pointti on ehkä kuitenkin siinä, että jos näin käy, kuten tällä kertaa kävi, että siihen ei puututtu. Toisekseen oudoksun sitäkin suuresti että mistä syystä nämä ilmausta turvaavasta osa oli naamioituneina. Eihän ne varmaan mitään karhuryhmää olleet, elleivät sitten sieltä vatilautaselta
Kuuluuko tällaisen yhteiskunnallisen keskustelun merkkailu ja listoilu jonkun implisiittisiin etupiirioikeuksiin? Ei sekään mummielest
onko incelit siis kuin näitä luuseri-pelkuriö-miehiä jotkaq eivät uskalla oikeassas elämässä tutustua, naisiin,?
vain humalapäissään ylkerhoissa asuvat siis incelit, hämärän piiliossan kuin torakat?
humalapäissään, incelit, kuin torakat ryömivät koloistaan yön pimetessä yökerhoihin.