Venäjä tuskin taaskaan noudattaa tulitaukoa...

Venäjä ja venäläiset valehtelee aina.
17142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Koskas moraalittomat pazkaryzzät olisivat jotain noudattaneet. Ryöstömurhaajilla on ryöstömurhaajien olematon moraali. Keskittyvät siviilikohteiden pommittamiseen ja siviilien tappamiseen, kuten aina.

Äänestä

Venäjään voi luottaa vain yhdessä ainoassa asiassa ja se on se, että venäläiset valehtelevat aina. Ainoa asia missä Venäjä ei koskaan petä.

1Äänestä
  • Venäläisiltä puuttuu täydellisestsi se mitä me länsimaiset ihmiset kutsumme moraaliksi ja rehellisyydeksi ja oikeudentajuksi. Täysin moraalittomia roistoja - varkaita, valehtelijoita, petkuttajia ja ryöstömurhaajia. Tasan samanlaisia ovat myös Venäjän kätyrit ja asiamiehet.

    Äänestä

  • No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Venäläisiltä puuttuu täydellisestsi se mitä me länsimaiset ihmiset kutsumme moraaliksi ja rehellisyydeksi ja oikeudentajuksi. Täysin moraalittomia roistoja - varkaita, valehtelijoita, petkuttajia ja ryöstömurhaajia. Tasan samanlaisia ovat myös Venäjän kätyrit ja asiamiehet.

    Johtajanaan tuo rupikulli idiootti Kremlin kääpiö.Siihen ei saa luottaa..Joutaisi sinne Ukrainaan etu rosvo joukkonsa ruuaksi,koska tykkäävät syötä ryssän lihaa.

    Äänestä

En oikein jaksa uskoa että noudattaisivat🤔

Äänestä

Rusnyat on vaan rusnya ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten paratiisiin missä ei oo wc pyttyjä ja wc paperia ja lämmintä vettä pesuun ja saippuaa ja shampoota ja pesukoneita. Sixi Rusnyat haisee ja venäjällä haisee 2km vastatuuleen

Äänestä

Sehän olisi heikkouden osoitus, jos tulitaukoa pitelisi.

Äänestä

Tauko toistaiseksi pääosain pitänyt, yllättävää.

Äänestä

Voitonpäivä on 8.5. Oletkohan vähän aikaisessa?

Äänestä
  • Voitonpäivä on Venäjällä 9.5:tä

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Voitonpäivä on Venäjällä 9.5:tä

    Kyllä, mutta tulitauon pitäisi alkaa yöllä 8.5.

    Äänestä

Ukrainakin iski monta siviiliä tappaen drooneilla ihan tulitauon raja sekunneilla, mitä lie v.. lua?

Äänestä
  • Oikein kyllä ryssiä riittää,ei kannata surra.Mieluummin olla iloisia.

    Äänestä

Onko ne muka luvanneet noudattaa sitä tulitaukoa? Jos ei lupausta, niin ei silloin myös mitään valehtelua.

Äänestä

Eihän Venäjä voi hyväksyä sellaista tulitaukoa jolle ei edes takarajaa ole asetettu.

Äänestä

Aika hassunhauskaa pelleilyä, ensin toinen julistaa yksipuolisen tulitauon ja toinen vastaa julistamalla tauon alkavaksi pari päivää aiemmin...kumpikaan ei ole hyväksynyt ja sopinut mistään :D

Sitten syytellään toisia, mitä hittoo?????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä ja venäläiset valehtelee aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu