Mutta onnellisesti ohi. Muurahainen meinäs hukkua mun kahviin, mutta sain pelastettua.
Vaaratilanne
11
193
Vastaukset
Muurahaiset on kyl sööttejä. -exKynis.mi
- Anonyymi00001
Tuliko lisäaromia kahviin?
VilmaMuurahaisen kusi on hyvää. Lapsena tuli sitä aina metsässä vedettyä. Nykyään harvemmin rymyän pusikoissa, niin ei tule muurahaispesiä vastaan.
Palstakamu kirjoitti:
Muurahaisen kusi on hyvää. Lapsena tuli sitä aina metsässä vedettyä. Nykyään harvemmin rymyän pusikoissa, niin ei tule muurahaispesiä vastaan.
Sellasta mäkin oon kuullu, mutta harmi vaan, kun en oo saanu maistaa.
Eipä tosta muurahaisesta mitään aromia tullu. Ehkä sormista, kun ei muutakaan ollu millä hänet sieltä poimisin. Eikä tossa ollu aikaa hukattavana.
- Anonyymi00002
Hieno homma!
Hyvin toimittu! Olet supersankari-pelastaja. "Kari Grandi, kaikkien janoisten ystävä". 😃🛟🐜
- Anonyymi00004
Vaan entäs se muurahainen joka oli janoinen.
Anonyymi00004 kirjoitti:
Vaan entäs se muurahainen joka oli janoinen.
Luultavasti se muurahainen on nyt niin kahvi- ja kofeiinipöllyssä, että se lähti hoipertelemaan takaisin kotipesälle, kertomaan seikkailustaan kavereille. 😊💬
- Anonyymi00005
tosi.typy kirjoitti:
Luultavasti se muurahainen on nyt niin kahvi- ja kofeiinipöllyssä, että se lähti hoipertelemaan takaisin kotipesälle, kertomaan seikkailustaan kavereille. 😊💬
Valkohait kuuluvat olevan nykymedian mukaan pöllyssä kokaiinista tuolla Karibian merellä. Ja eiköstä tuolta Ruotsin suunnalta tule sellaista tietoa että myös nämä lohet uivat pervitiinipäissään tuhatkilometria yhtäsoittoa.
Minäkin juoksi nuoruudessani 60 metriä alle 7 s vaan sitten tuli kremppoja parantuen krempoistani huolimatta viidentoista vuoden jälkeen saaden ajakseni 6,27. Maailmanennätyshän tuo olisi ollut vaan en ollut kilpailukelpoinen ! Voiko joku ulkopuolinen muka tietää sitä mitenkä alaselkaranka "rouhii" kun lähtee telineistä. Kokeilin Lontoon Olympialaisten alla palata juoksuradoille 800 m ja 1500 m matkoille. Kykenin juoksemaan 800 m alle minuutin ! Ensimmäisenä maailmassa vaan Wadan testihin en päässyt.
Katsoitko Cortina-Milanon talviolympialaisia ja kuinka Lindsey Vonn loukkaantui. Eiköstä vaan joku kukalie Kalle Palander ollut heti irvailemassa kuinka tuokin mokoma kehäraakki rinteeseen meni vaikka on "kurppa". Tälläistä on tämä kateellisten nälvijöiden urheilumaailma. Suomi voittaa ja urheilija häviää. tosi.typy kirjoitti:
Luultavasti se muurahainen on nyt niin kahvi- ja kofeiinipöllyssä, että se lähti hoipertelemaan takaisin kotipesälle, kertomaan seikkailustaan kavereille. 😊💬
Juu hyvin se siitä jatko, varmustin että pääsi. Jonkunlainen muurahaispolku, siinä muiden mukana. Ei tietenkään siinä polulla ois kannattanu kahvitaukoo pitää.
- Anonyymi00003
Sivariko se siinä ?
Pakkiruokailussa TST-harjoituksissa syödään hernarin mukana myös noita muurahaisiasi sekä myös puiden risuja ja eiköstä vain siinä samalla mene myös näitä silopfiini sieniäkin. Ei meinaan korpisoturi kovinkaan kauaan nurisisi jos kieltäytyisi muurahaisten syömisestä. Sata grammaa muurahaisia päivässä on ravintorikasta ruokaa korpisoturille vaan ei se teille Mikkelin päämajan Mannerheim ... hmm ... hmm ... hmm ... Tom of Finland poikuleille kelpaa.
Lisää muurahaisia mun kahviini vaan nuo kärpäset hernaristani saa napostella tuo paskantärkeä komppaukko !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051170
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116988- 125906
- 91739
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten285704Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54596Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 72483
