Miten kykenit meidät erottamaan..

Anonyymi-ap

Hylkäämään sanomatta sanaakaan..kaiken sen jälkeen mitä välillemme syntyi..jäin yksin ilman selityksiä, kylmästi pakenit yhdessä yössä.. Miten voi ensin olla niin rakastava ja toisessa hetkessä täysi muukalainen..kuka sinä olit, miksi ensin teit kaikkesi että ihastun.. jäin tunnekoukkuun.. Seuraavassa käänteessä olimme kuin vieraita, et puhunut, vastannut, selittänyt..vain tylysti katkaisit hetkessä kaiken..sitä mitä ajattelin, ei varmasti edes ollutkaan olemassa..julmaa leikkiä ihmisillä, sitä se olikin ehkä..taitava olit..

13

269

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tämä on aivan kuin omat ajatukset. Työpaikan miehelle johon ihastuin palavasti..

      • Anonyymi00010

        Sama


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Sama

        Kyseessä S mies 🫠


    • Anonyymi00002

      Paha kiertää takaisin pahan aiheuttajaan.

      Toivoo , Karma

    • Anonyymi00003

      Näin pääsi tekemään julmaa leikkiä

    • Anonyymi00005

      Sanomatta sanaakaa totta tosiaan. Sellainen tapaus oli.

    • Anonyymi00006

      Itseään vihaava ihminen ei kykene muutuin kuin mielen murtamiseen. Kiitä itseäsi että pelastuit hänen kynsistään.

    • Anonyymi00007

      Kuinka kykeni erottamaan? Sanopa se.

    • Anonyymi00008

      Melkein väittäisin ettei yhteys ole ollut vielä täysin kaksisuuntainen ja molemmin puolin ymmärretty, jotain asioita on jätetty ilmaan ja kertomatta.

    • Anonyymi00009

      Henkilökohtasest en jaksa katella ihmistä tosissaan joka ei kykene rehellisyyteen, johdonmukaisuuteen .. en jaksa olla mukana epämääräisessä, jossa jätetään oleelliset asiat roikkumaan toisen vastuulle. Ajan hukkaa. Oikea suhde on selkeä kaikin puolin eikä epämääräinen asia.

      • Anonyymi00013

        Näinhän se on..mutta vaikka järki sanoo toista, tunne jää..siitä on vaikea pyristellä pois, vaikka tunteen mukaan ei toimisikaan.. On todella hämmästyttävää, kun ihminen johon tutustuit, muuttuu aivan toiseksi ja häviää savuna ilmaan.


    • Anonyymi00011

      Saman kokenut, tsemppiä.

    • Anonyymi00014

      koska ei ollut sellaista suhdetta, jonka eteen olisi edes kannattanut nähdä vaivaa ?

      -sivumies

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      408
      3025
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      68
      2352
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      2009
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      117
      1727
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      141
      1590
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      71
      1223
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      12
      1022
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      268
      1003
    10. 40
      874
    Aihe