Mies ei taida olla tosissaan

Anonyymi-ap

Ollaan noin puoli vuotta tapailtu. Kun yritän kysyä vähän vakavampia kysymyksiä suhteen tilasta, tai jatkosta. Ei oikeen vastauksia heru tai vaihtaa puheenaihetta.
Molemmilla on omat lapset mukana kuvioissa ja ei olla vielä tavattu kummankaan sukulaisia/ystäviä/lapsia.
Viihdytään toistemme kanssa, mutta ei tämä taida pidemmän päälle riittää ainakaan minulle.
Onko tämä mielestänne lyhyt aika vielä tietää mistään mitään vai onko tämä selkeä tapailusuhde ilman tulevaisuutta?
Miten ottaisitte asian puheeksi? En haluaisi vain lähteä kävelemään, kun tunteita jo pelissä.

7

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kyllä minun mielestä puolessa vuodessa pitäisi jo tietää, onko sen verran tunteita, että haluaa seurustella tosissaan ja sitoutua.

    • Anonyymi00002

      Kyllä se olisi jo 2-3kk aikana selvinnyt eli ennemminkin olet todella kauan jo katsellut tilanteen kehittymistä. Todella ikävä tilanne. Sinuna ilmaisisin hyvin suoraan ja lyhyesti mitä kaipaat ja samaan hengenvetoon toteat, että tämä ei näytä etenevän siihen. Anna hänelle päivä tai pari aikaa käsitellä asia. Jos hän ei tule vastaan niin sitten vain eteenpäin.

    • Anonyymi00003

      Jonkun tutkimuksen mukaan mies tekee ekan (ja yleensä pitkälle kantavan) päätöksensä asian suhteen jo ekan 3sek aikana. Mun mieleatä kyse on nyt enemmänkin siitä miten sä arvotat ite ittes, jäätkö ootteleen ja katteleen vai et

    • Anonyymi00004

      Jos toinen ei suostu puhumaan asiasta niin eihän tuollaisella suhteella voi olla tulevaisuutta. Sekin ette ole puoleen vuoteen tavanneet ketään läheisiä eli hän tahtoo pitää asiat kevyenä. Ehdota vaikka että tapaatte jonkun sinun ystävistä katso kuinka reagoi.

    • Anonyymi00005

      No voi että.

      • Anonyymi00006

        Menikö palstaäijän kirjoittama parisuhdehuuhaa ihon alle jostain syystä? No voi että. Tee


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Menikö palstaäijän kirjoittama parisuhdehuuhaa ihon alle jostain syystä? No voi että. Tee

        Viestisi katkeaa kesken. Loppuiko kirjoitustaito vai katkesiko ajatus?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe