Kysely osoitettu autoilijoille, joiden menopelistä löytyy kyseiset varusteet. .
Gallub: pidätkö hanskaa lokerossa ja hattua hyllyllä
Anonyymi-ap
12122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei hattu vielä mitään mutta me tosi menestyjät pidetään hattuhyllyllä valkoista kypärää. Näytetään että ollaan pomomiehiä.
Valkoisen kypärän voi ostaa tai hankkia kuka vaan.
En oikein hanskaa tätä ja alkoi vähän hatuttaakin.
Maanantai-aamuna ihan tönkyrä olo, sori. Hyvää aamupäivää kaikille.
T: Bemaristikko
Kallup: pitätkö takaa ronkissa?
Ajaessa hattu aina päässä ja hanskat kädessä. Kesät talvet. Moiset varusteet aivan tarpeettomia
Onhan niissä varmaan pidetty aikoinaan myös hattuja ja hanskoja, mutta ihmiset nimittävät asioita paljon väärin. Uusin lapsus on tuo sähköauto, eihän ne ole sähköautoja vaan akkuautoja. Jos olisivat sähköautoja, niin sähkön pitäisi tulla sinne autoon johtoa myöden jatkuvasti. Vertaa vaikka muihin, akkuporakone, akkusaha, akkuruohonleikkuri jne.
Sähkömoottoria käyttävä laite toimii sähköllä. Kuinka energia on varastoitu voidaan toteuttaa eri tavoin. Vetyautokin voi olla sähköauto.
Eikös sähkösaha ja akkusaha ole eri asioita. Jos haet kaupasta sähkösahan, niin sen olettaisi toimivat sähköllä, eikä akulla.
Yhdysvaltalaisella todettu hantavirustartunta, evakuointi käynnissä – IL seuraa
Nyt olemme elämän kannalta tärkeiden asioiden äärellä ja toivonkin siksi osallistujien omaavan vähintään korkeakoulu tutkintoa ja 20 vuoden työkokemusta johtotehtävistä.
Onko naisilla aina tavara tavaratilassa?