Pätkä puuttuvaa Kevarii 200 m. Kaarelantie Hki.

Anonyymi-ap

Nyt kun Maununnevan alueelle on tullut isoja vuokrakerrostaloja ja uusia yrityksiä, bizzeria, kuntosali ym. alue on huomattavati vilkastunut. Kaarelantien molemmissa päissä ovat isot koulukeskukset , iso uusi päiväkoti ja monitoimihalli Areena jäähalli jne.

MUTTA, puuttuu pieni pätkä Kaatelantiellä 200 m.kevyen liikenteen kaistaa, Maununnevantie risteyksestä kansainvälisen ison koulukeskuksen suuntaan. Toisella puolella Kaarelantietä on kevyenliikenteen väylä, mutta se on hengenvaarallinen pienille koululaisille. Polkupyörät tulevat osa pimeänä, valtavaa vauhtia yhteistä linjaa.

MUTTA, kun tuo pieni pätkä Maununnevantien risteyksestä, Kaarelantietä etelään päin.saadaan molemmin puolin jalankulkijoille ja pyöräilijöille turvalliseksi, tilanne selkenee ja helpottuu paljon.

1

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Pyöräily ja lapset ovat POP,
      mutta eivät nyt mahdu samalle kapealle baanalle.
      Jota ei ole edes voitu erottaen maalata

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1195
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe