MUN itsetunto on erittäin alhaalla,niin alhaalla että mietin jo vakavasti itsemurhaa ja on myös lääkkeet joilla voin sen tehdä..ensirakkauteni oli aina kylmä mulle ja kun se oli huippukundi niin nykyään tajuan miten kammottava olen sen mielestä kaikkien tanssijatyttöjen vieressä..mua hävettää erittäin paljon,itken melkein kokojan vaik on nuijalääkitys..koko elämäni on pirstaleina kun sen kundin takii meni koulutkin aikoinaan paskaks ku se opetti huumeitten käytön..vittu..
masennus
Taina
2541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
hakea ammattiapua. Ei kannata tehdä mitään hätiköityjä päätöksiä, muuta en osaa sanoa.
Tiedän vain sen, että aurinko nousee huomennakin!
Jos (ja toivottavasti) tää yhtään lohduttaa niin mä olen kans syönyt masennus-"lääkkeitä" kohta 10 vuotta, ilman että niistä mitään suurempaa hyötyä olisi ollut.
Lisäksi olen syntymästäni asti sairastanut epilepsiaa .
Tällä hetkellä syön epilepsialääkkeitä 8600mg/päivä, sekä mitään auttamattomat masennus"lääkkeet" siihen lisäksi.
Nyt olen myös lopettanut mielenterveystoimistossa asionnin menetettyäni hermot liian uteliaaksi alkaneeseen hoitajaani siellä.
Hän hinkuaa saada KAIKKI epilepsia-paperini luettavakseen, vaikka minä EN käsitä mitä yhteyttä epilepsiallani on masennukseen?
Ainoa asioden välillä tällä hetkellä oleva yhteys on juuri tämä mielenterveyshoitajani "yliuteliaisuus" hänelle kuulumattomiin asioihini.
Toimitin ne hänelle (jäähyväislahjaksi)ja ilmoitin samalla, etten siellä enään aio käydä.
Toivottavasti hän muistaa suorittaa palvontarituaalit aamuin illoin niiden papereiden ääressä- ne kun vaikuttavat olevan hänelle minun vointiani tärkeämmät.
Aion lopettaa mielenterveyslääkkeiden käytön, kun tällä hetkellä jäljellä olevat tabletit loppuvat, kun ei niistä mitään hyötyä kerta ole.
Ja on se itsari mulla(kin) joskus mielessä käynyt.
En tiedä lohduttaako tämä sinua yhtään, mutta toivon sitä.
Tsemppiä ja mukavaa jatkoa elämääsi=)