Missä olisi edullisimmat sulakkeet? Usein niitä myydään jopa kymmenen sulakkeen rasioissa mutta kun en tarvitse kun kaksi sulaketta.
Mistä voisin tilata kaksi sulaketta
Anonyymi-ap
20525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Olen tuolta sulakkeita ostanut kahden sulakkeen hinnalla niitä saa ämpärikaupalla.
https://www.temu.com/ul/kuiper/un9.html?subj=goods-un&_bg_fs=1&_p_jump_id=894&_x_vst_scene=adg&goods_id=601099798810153&sku_id=17593351735344&adg_ctx=a-4d4640f8~c-1d13eba1~f-cf0978e7&_x_ads_sub_channel=shopping&_p_rfs=1&_x_ns_prz_type=-1&_x_ns_sku_id=17593351735344&_x_ns_gid=601099798810153&mrk_rec=1&_x_ads_channel=google&_x_gmc_account=5584558583&_x_login_type=Google&_x_ns_gg_lnk_type=adr&_x_ads_account=1516625500&_x_ads_set=23272030214&_x_ads_id=188073925679&_x_ads_creative_id=784512141995&_x_ns_source=g&_x_ns_gclid=CjwKCAjwn4vQBhBsEiwAq3hhNz-SBgxptsY66ZJDoqwULJsEcVoXO4q1AhvPt1AyzazT-Et-FYOJiBoCh1EQAvD_BwE&_x_ns_placement=&_x_ns_match_type=&_x_ns_ad_position=&_x_ns_product_id=5584558583-fi-17593351735344&_x_ns_target=&_x_ns_devicemodel=&_x_ns_wbraid=CkAKCAjw_IXQBhB1EjAAy1DMcw9yemHoT2Jn7o9ZV332SE_YRU3Wf4sscGIP9JgLSOAFdchG8vdCJoBqpJ8aAhRp&_x_ns_gbraid=0AAAAAo4mICEQIckWDhla0JoRMQPMPy8C5&_x_ns_targetid=pla-300558397574&gad_source=1&gad_campaignid=23272030214&gbraid=0AAAAAo4mICEQIckWDhla0JoRMQPMPy8C5&gclid=CjwKCAjwn4vQBhBsEiwAq3hhNz-SBgxptsY66ZJDoqwULJsEcVoXO4q1AhvPt1AyzazT-Et-FYOJiBoCh1EQAvD_BwE
Olen sitten myynyt niitä matkaparkissa karavaanariveljille ja saanut matkarahat takaisin öllölän niuvaan.
MUTTA KUN EN TARVII KUN KAKSI SULAKETTA!!!
Minulla on vähän käytettyjä sulakkeita ylimääräisiä. Voidaan treffata puskaparkissa viikonloppuna, niin saat edullisesti ostaa tarvitsemasi kaksi sulaketta. Olen tehnyt niitä itse pellistä leikkaamalla tai rautanaulasta taivuttamalla. Kestää paljon paremmin pikku oikosulkuja, kuin kaupan heikot sulakkeet.
5709 km akku sökähti,uusi akku kun laitoin niin ei startannut ei mitään, eivät tienneet sitä REIJON DIESELISSÄ! Tilasin toisesta liikkeestä 2 sulaketta
Toinen paikka on Tamgearin
Palstavahti neuvoo
Vauhtipyörävelini suulin takana talvikorjuussa olevissa paku- ja matkakulkimissa on paljon hyväkuntoisia sulakkeita. Kysy ajo ohjeet miulta!!!
Palstavahti neuvoo
Lähettäkääkö vauhtipyörä veljesi Matkahuollon kautta yhden sulakkeen?
Voi teitä onnettomia, kun elämä heittelee näin valtavia haasteita eteen. Että oikein kaksi sulaketta pitäisi löytää, eikä missään nimessä kymmentä! Suorastaan kansallinen hätätila.Tässä on muutama rautalangasta väännetty vaihtoehto, joista selviät toivottavasti ilman konkurssia tai henkistä romahdusta:Kävele kauppaan: Mene lähimpään Prismaan, K-Citymarketiin tai Biltemaan. Niissä myydään autojen ja kodinkoneiden sulakkeita usein 2–5 kappaleen pakkauksissa. Kyllä, joudut ehkä ostamaan kolme ylimääräistä sulaketta, mutta eiköhän siitäkin traumasta selvitä terapialla.
Hyvä olla muutama ylimääräinen siltä varalta että uudetkin kärähtää ja sitten aletaan etsimän sitä oikeaa vikaa.
Näinpä
Mitä se haittaa jos tulee muutama liikaa kun voit tarvita niitä tulevaisuudessa
Ei oo varaa ostaa ylimääräisiä. Kaksi sulaketta on pakko ostaa.
Olisiko jollakin täällä Kotkassa lainata tai liisata kahta sulaketta suven ajaksi , pitäisi päästä käymään Kuopissa ainakin kerran kuukaudessa . Voin maksaa Sandanderin luotolla.
Palstavahti kysyy
Onko Kuopion palstatarkkailijaa luotto loppunut Elnakin kanssa , kun Kotkasta haluat sulakkeita viedä Kuopioon.
No tietysti saisit samalla hurmuria tuikata anukseenkin reissullansa.
Ota samalla tummelia mukaasi, tuskin sitä Kuopiossa on enää jäljellä.
Säälimme hurmuria.
Kaikki rahani kuluvat pakoputken kumilenkkeihin
7500 km pakoputken kannatinkumilenkki katkesi.makasin melkein päivän alla
Palsta tarkailija Kuopiosta
8700 km niveleitä rupesi menemään kartaanista,ostin ne Tamgearilta enkä Motonetistä kun eivät vastanneet puhelimeeni
Tarkailija Kuopiosta
Kiinasta kannattaa tilata yksi sulake.
Sun koslassa on tyyppivika , sulake kärtsää kuten muijaltas niin repullinen roppuja on passeli
Ei kannata jättää yhden toimittajan varaan näitä sulakehankintoja. Kannattaa tilata Temusta yksi ja toinen Ebaysta.
Näin on, kaikkia munia ei ole viisasta panna samaan koriin, järkevä tilausten hajauttaminen on tätä päivää!
Juuri näin, minullakin on käytössä useampi pesä joissa käyn omia munia huljuttamassa...