Miksi demarit ei välitä ihmishengistä?

Anonyymi-ap

Ajelevat kännissä autolla täysin pidäkkeittä, mistään mitään välittämättä.

9

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ajatelkaa että pieni lapsi olisi voinut jäädä sosiaalidemokraatti Joona Räsäsen auton alle, kun tämä ajeli kännissä.

    • Anonyymi00002

      Miksi persut ammuskelevat kadulla ja murhaavat vaimojansa?

      • Anonyymi00008

        Siinä oli jo tunnetta 😁😁


    • Anonyymi00003

      Demari ja alkoholi on ikivanha yhdistelmä.

    • Anonyymi00004

      Aina voi toivoa että joku persu jää alle :-p

    • Anonyymi00005

      Juoppo on juoppo eikä muuksi muutu ei sinä auta Tuppuraisen kanssa käydyt keskustelut.Päinvastoin kun sen ämmän kaakatusta joutuu kuuntelemaan on pakko ottaa jälkeenpäin kunnon huikat.

      • Anonyymi00006

        "Perussuomalaisten kansanedustaja Mauri Peltokankaalta on jälleen viety ajokortti ylinopeuden takia.

        Hän kertoo asiasta Facebook-sivullaan.

        Peltokangas kirjoittaa nostavansa kädet ylös virheen merkiksi: kortti lähti Virrat–Kuru-välillä ajetun ylinopeuden vuoksi.

        – Poliisi tuli vastaan, oli juuri siellä missä pitikin ja teki tehtävänsä. Kortti pois ja morjens. Ei alkeellisempaa ja typerämpää virhettä voi mies tehdä. Saa haukkua. Otan opiksi, hän kirjoittaa.

        Edellisen kerran Peltokankaan kortti lähti tammikuussa 2024, kun Peltokangas ajoi ohitustilanteessa 80 kilometrin rajoitusalueella 137 kilometriä tunnissa. Tapaus sattui valtatie kahdeksalla Uudenkaarlepyyn Munsalassa.

        Tuolloin hän sai lähes 4 000 euron sakot törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.

        Peltokangas joutui ajokieltoon myös vuoden 2022 joulukuussa, jolloin hän ajoi 140 km/h 80:n rajoitusalueella."
        https://yle.fi/a/74-20180230


    • Anonyymi00007

      DEMARIT ei ne anna ihmishengelle arvoa, viinan merkitys on suurempi.

      • Anonyymi00009

        Näin se vaan on!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2023
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1727
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      78
      1193
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1061
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1007
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      956
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      937
    Aihe