https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/d68c0f68-e005-4960-95a5-4295ea76f4a8
Kokoomus ja äärioikeisto vihaa suomalaisia.
Kaikki oikeistoa äänestävät ovat isänmaan pettureita ja vihaavat Suomen kansaa.
Varsinkin ne umpijuntit iigorinhokija palkatut trollit sotahullun hybridikeskuksen toimesta.
>Simiti<
Kokoomus ja äärioikeisto vihaa suomalaisia.
Kaikki oikeistoa äänestävät ovat isänmaan pettureita ja vihaavat Suomen kansaa.
Varsinkin ne umpijuntit iigorinhokija palkatut trollit sotahullun hybridikeskuksen toimesta.
>Simiti<
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aina pitäisi muka valita puolensa. Mä oon eri mieltä. Vihaan yhteiskuntaa kokonaisvaltaisesti. P*rskokkareet kun on ministereinä niin yhteiskunnan dystooppisen polun syveneminen vaikuttaa silti aina erityisesti kiihtyvän. Liika kansainvälisyys päätöksenteossa? Oikeisto on pahempi vaihtoehto ihan jo sen vuoksi että ei ne vaalilupailijat halua taikka onnistu niiden mainostamassa poliittisessa ykkösprioriteetissaan.
Politiikan ohella valtioiden välillä pitää muka valita puolensa. Neuvostoliiton aikakaudella täytyi automaattisesti olla USA:n puolella. Molemmat ovat aina olleet scheissea eli puolensa valitseminen on turhaa.
Ps. Mul on kohonnut näläntunne. Johtunee kohonneista testoista tän jo viralliseksi no-fapiksi muodostuneen statukseni myötä? Ns. v*hapuhe on mulla nyt myös koholla. Kuuntelen punkia juuri nyt, mikä vaikuttaa mentaliteettiini :). -💊-.
Hiroshima ja Nagasaki. Agentti oranssi. "Never forget, never forgive". Niin, USA on ainoa ydinaseilla (huomaa monikkomuoto edellä) hyökännyt valtio maailmanhistoriassa. Eikä NL mikään ystävä ollut kun ryöväsi meiltä alueita. Jos olis pakko tarttua aseisiin niin Japanin riveihin liittyminen ois mun ykkösvalintani. Yksi harvoista sivistysvaltioista nykymaailmassa jolla on vielä oma kansallinen identiteetti jäljellä. Arvostan 🙏. Työpäivät sais kyllä olla lyhyempiä 😅. -💊-.