"Miekkailija" on voittanut kaikki elokuvafestivaalit parinkymmenen viime vuoden ajan. Kaikki Euroviisut on suomalainen kappale voittanut aina ennen kuin kilpailua on vielä käyty!
Naurettavuus on mennyt kulttuurin ohi
9
194
Vastaukset
- Anonyymi00002
Taas kävi niin kuin aina! Koko touhu on ainoastaan median itsestään tekemää tekohauskaa medialiiketoimintaa. Ei mitään muuta! Lopettakaa ihmisten viikkokausia ja kuukausia jatkuva kiusaaminen.
- Anonyymi00003
Eihän firmatkaan ilmoita kaupoista ennen sopimuksen allekirjoittamista, miksi tässä on päinvastoin??
- Anonyymi00004
Etukäteishehkutuksen perusteella meikäläisen median mielestä vuoden tärkein kulttuuritapahtuma!
- Anonyymi00005
Yksinkertaiselle kansalaiselle tekohauskaa sirkushuvia aamusta iltaan. Mutta kuka maksaa. Minä sanon, että kansalainen maksaa koko hömpän.
- Anonyymi00006
Yle maksoi veronmaksajan rahoilla koko järjettömän hömpän, vaikka itse en olisi missään tapauksessa halunnut rahojani siihen laittaa!
- Anonyymi00007
Tuo idiootimainen huuhaa, joka häpäisee hyvän musiikin ja koko suomalaisuuden, maksetaan verorahoilla. Täysin järjetöntä tuhlausta.
Murhaajavaltio Israelin tappio oli tervetullut. - Anonyymi00008
Koko touhu on mennyt valtioillisten toimijoiden käyttettyä järjettömät summat veronmaksajien rahaa. Veronmaksajat ovat tosi hyväntahtoisia ja idiootteja maksaessaan musiikin sijaan lavashow- busineksen kustannuksia. Valinnat ovat poliittisia kuten politiikkojen rahankäyttö aina on.
- Anonyymi00009
Lopettaisitte vihdoikin edes jatkuvan jälkipuinnin jokaisen uutislähetyksen pääaiheominaisesti. Vai meinaatteko siellä Ylessä koko maksamanne kustannusten edestä seuraavaan hömppäkisaan saakka yhä uudestaan ja uudestaan uutisoida uutislähetyksestä toiseen tätä samaa.????
- Anonyymi00010
Täytyy sanoa, että tuli ikävä Georg Malmsténiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1042627Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww1021705- 671525
EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje141236Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi221038- 81963
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe44921Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta119916Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta337832- 77830