Olemme avoliitossa olleet 22 vuotta nyt välien hyytymisen vuoksi olen pyytänyt häntä muuttamaan pois omistamastani asunnosta. Hän onkin luvannut muuttaa mutta mitään ei vaan tapahdu. Voinko antaa kirjallisen häädön kun tilanne on kestänyt jo vuoden. Mitään vuokrasopimustahan ei ole tehty, asumiskulut on maksettu puoliksi.
Miten saan ukon ulos
Anonyymi-ap
3
252
Vastaukset
- Anonyymi00001
Hanki todellakin se häätö niin Johan lähtee kuin kuppa Töölöstä.
- Anonyymi00002
Ulostamalla kaikki hoituu näppärästi.
- Anonyymi00003
Ymmärrän, ei ole juuri hyviä vaihtoehtoja, jos on saanut halvalla asua sun kanssa? Pkseudulla saa maksaa lähes tonnin kuussa, jos mielii asua hyvässä ympäristössä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560