Meillä on vain huippukokkeja, huippumalleja, huippumuusikoita, huippu-urheilijoita jne.
Nyt Malediiveilla on Suomalaiset HUIPPUSUKELTAJAT käyneet muiden mukana nostamassa kolme ruumista pintaan.
Eikö tuohon tehtävään olisi riittänyt ranskalaiset tai norjalaiset sukeltajat?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c2c67556-f7ba-4450-a3c7-9a34e8ad1f56
Nyt Malediiveilla on Suomalaiset HUIPPUSUKELTAJAT käyneet muiden mukana nostamassa kolme ruumista pintaan.
Eikö tuohon tehtävään olisi riittänyt ranskalaiset tai norjalaiset sukeltajat?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c2c67556-f7ba-4450-a3c7-9a34e8ad1f56
Vastaukset 50
Vanhimmat
Suomessa huippuidiootit hoitavat toimittajien tehtäviä.
Suomalainen häviää aina.''
Suomalaiset huippu-urheilijat tulevat aina maaliin upeasti seitsemänneksi.
Huippusijoilla, hännänhuippuna, huippu tarkkailuasemissa. Mutta ollaan myös huippu kiekko ja potkupallomaa.
Suomalaiset huippuesiintyjät tulivat Euroviisuissa huippubiisillä kuudenneksi.
Onhan meillä maailman paskin Hallituskin.
Koko Suomi on jo koko EU:n paskin maa.
Siinä on jo titteliä.
Pääosinhan me olemme ihan muita kuin huippuja, mutta meidän tavisten tekemisistä ei niin uutisoida.
Huippu paska maa Suomi.
Entä nämä maailmankuulut viihdealan tähdet?? Kuulin Ruotsin Avicii-Berglingistä vasta, kun hän oli tehnyt itsemurhan ;(
Huipputyhmät poliitikot aina pressaa myöden.
Meillä on myös Hyvinvointialueiden huippupalkkaisia huippujohtajia, joilla ei ole oikeutta hoitaa yksinkertaisintakaan alhaisen lattiatason työtä sairaalassa eli nostamaan potilaan paidan helmaa.
Huippuhallinnollisilla päätöksilla he voivat kylläkin vaikeuttaa potilaan hoitamista tai jopa estää sitä.
Suomi on niin huippu. Parhaat vassut ja ituhipit on Suomesta. Suomi on maailman onnellusin maa ja pisatulosten huippumaa.
Huippuvelkainen, huippuosaajien huippupaikka. Huippu Kaj, huippu Linda, huippu Kääärijä. Huippu Sanna.
Varmaan jenkkivaikutusta? Siellä ei superlatiiveja säästellä. Tosin britissäkin on sitä meille outoa puhuttelua,sydänkäpyseni, rakkaani, ystäväni jne ihan vaan kun ostat kupin kahvia kojusta!
Jos Suomessa olisi oikeasti mitään "Huippua" (Ei)
Niin Suomeen olisi tullut kymmeniä tuhansia
LÄNSI-EUROOPPALAISIA!!
Mutta ei, EI SITTEN MILLÄÄN!
Tänne ole tullut kuin kaikenmaailman ryssiä, mustalaisia ja muita haistapaska-haittaväkeä sosiaaloturvan, ilmaisasuntojen ja hoivan perässä.
Suomessa asuu maailman vetovoimaisimmat huippuhyysärit ja se tiedetään jo jokaisessa afrikan kylässäkin.
Huippu tyhmä kansa, jo yli 100 vuotta Suomen tyhmyyttä... Kohta loppuu koko maa olemasta.
Hävettävää valtio joka on epävarma, heikko ja AINA jonkun tahon
OHJATTAVANA!!
Suomi on jo tuhonnut itsensä, laukaustakaan ei siihen tarvittu. Sen teki poliitikot ja EK.
Todellisuudessa suomalaiset eivät ole huippuja kuin yhdessä asiassa ja se on risteilyalukset. Siinä lajissa olemme valovuoden päässä muuta maailmaa.
Olisikohan syynä vesipäiset iltapäivälehtien toimittajat. Kas kun ne vertaa aina urheilijoita, artisteja ja sukeltajia itseensä. Tunnen hyvin erään Iltalehden kolmatta sukupuolta edustavan toimittajan, jolta puuttuu kalu, ja se joutuu sen vuoksi suureksi harmikseen aina menemään uimahallissa naisten puolelle.
Suomi 24 palstavahditkin ovat kaksilla vehkeillä varustettuja huippuvasemmistolaisia.
Ja jokainen Salattujen Elämien näyttelijäkin on "Salkkaritähti".
Niin jos ei sitten satu olemaan tubettajatähti.
Suomessa akateeminen tutkimus on luonnollisesti huippututkimusta, jota tekevät huippututkijat huippututkimusyksiköissä.
Minusta suomalaisilla on aina joku ongelma. Näkeehän sen näiltä kaikilta kakkosnelos palstoilta. Aina joku jurppii.
Kuten tunnettua, POLIISIT ovat yleensä kokoomuslaisia kuten sotilaatkin.
Vain suomessa oli mahdollista, että Huumpoliisin JOHTO pyöritti itse huumekauppaa.
Se vaatii jo todella "huippu"-osaamista, jota vain kokoomuksella on tarjota.
t. haans.sea
Viisas ruotsalainen voi todeta hyvästä ruotsalaisesta asiasta yksinkertaisesti "svensk standard" ja huonosta "osvensk". Siinä ilmaistaan asia selvästi ja ymmärrettävästi.
Huipputyöttömyys, huippumäärä konkursseja ja huippuvelka. Siinä huippuhallituksemme huippusaavutuksia.
Ja huipputyhmät kansalaiset kuten sinä.
Nokun meidän hallitukset ovat aina huippua omasta mielestään.
Vaaleissa äänestetään aina uudet huiput vatuloimaan.
On vain lopulta yksi puolue — hyvät siskot veljet vapaamuurarit.
Suomen dronentorjunta on aivan huippua!
Niin huippuluokan häivettä että kukaan ei ole edes nähnytkään! 🤣
Horrrnetit oli aikansa huipputuotteita, niillä pystyy nyt väistelee ukrujen rooneja
Droonintorjunta,,,,,,pitäisi jo tietää!🤣
Onko meillä yhtään huippu timpuria tai huippu muuraria?
Ei ole mutta ei ole muuallakaan.
Kaikki on huippua tai vähintään huikeeta.Kaikki ylistävät meitä maailmalla ja hehkuttavat somessa.
Tässä mätä maassa 500.000 työtöntä
Ruotsissa sama 500.000 miljonääriä,
Ruotsalaisia joilla vähintään USD $1 miljoonan omaisuus,
sama Euroissa!
Hu1pputyötön oli kielletty sana :=)
Meidän usea huippu-artisti on saanut nollapoitsia tai vähän sen yli aikoinaan euroviisuista.
Suomessa oli 1970-80 luvuilla "huippu kirvesmiehiä ja muurareita". Heidän tekemiään julkisia rakennuksia nyt puretaan home- yms. vaurioiden vuoksi.
Silloin stalimismi kukoisti ja rakennusalan ay-liike oli aktiivinen luokkien välisessä taistelussa. Ehkä rakentamisen laatuakin tehtiin neuvostotasolla.
1970- ja 1980-luvuilla rakennukset tehtiin elementeistä, eikä muurareita ja kirvesmiehiä enää tarvittu. Nykyisin rakennustyömiehet ovat suureksi osaksi Virosta ym. ulkomailta.
Huippukirvesmiehiä ja -muurareita olivat ne, jotka vuosisatojen ajan rakensivat hirsistä pirtit, savusaunat ja hienot puu- ja kivikirkot. Upeita puuhuviloitakin on vielä jäljellä viime vuosisadan alusta.
Pariisin Olympialaisissa Suomi 0 mitallia!
Yhdysvallat+100!
Puhumattakaan Nobel palkinnoista,
tai Oscars!
Eiks tämä joku nazima kuulunut tai kuuluu Suomen Olympiakomiteaan? Heh!
Jos näin hölmöä tosiaan on unionin vasalli maassa
niin ei ole ihmekkään että ei yhtä ainutta mitalia?
Maa ansaitsee sen kun on niin tollo!
Mitä huippua tuossa laulaalurittamisessa sitten on? Ei kiinnosta kenenkään kiekumiset tuumanvertaa.
Vasemmistolaisen ay-liikkeen pääomistama Kojama, ent.VVO, nyk.Lumo, peri huippukorkeita vuokria huippuköyhiltä eläkeläisiltä, joilla ei ollut varaa omaan asuntoon.
Ay-liike sai huippuvoitot verottomina. Ay:n jäsenet saivat vähentää omistuksensa eli jäsenmaksunsa omissa veroissaan.
Teollisuusliiton huippupuheenjohtaja oli myös Kojamon hallituksen huippupuheenjohtaja, koska hän oli SDP:n jäsen.
Huippu maahanmuuttaja insinöörit ja muut savi-maja arkkitehdit!
Onhan meillä lisäksi lukematon määrä "tähtiä" ja myös "legendoja " , nämä tittelit saa helposti esim. tosi tv:n kautta. Joskus riittää että nimi on mainittu paikallislehdessä, tai että perustat YouTube kanavan.