Halusit rikkoa minut, vaikka olin ystäväsi!

Anonyymi-ap

Halusit rikkoa minut, vaikka olin ystäväsi!

Hyvinä aikoina ystäväni kanssaan saattoi käydä baarissa ja etsiä kummallekin oma oma puoliso.!!

Itse olisin onnellinen jos ystäväni olisi löytänyt puolison ja rakkauden ja päässyt avioon ja he saisivat lapsen ja tavallisen elämän. Olisin onnellinen, kun ystäväni olisi onnellinen ja rakastunut omaan puolisoon ja hymyilee!!! Ja että ystävälläni olisi myös elämä, johon kuuluu puoliso ja heidän lapsi ja hänen omat ystävät... Rakkaita ihmisiä ja työ ja harrastukset!

Aina joskus näkisimme ja olisimme ystäviä. Kertoisimme mitä meidän elämässä kuuluu... Ja miten rakkaus elämä menee...

Aito ystävyys on sitä, että on oikeasti onnellinen, kun toinen on rakastunut ja löytänyt tulevan puolison!!!

Aito ystävyys on sitä, että lohduttaa ystävää, jos ystävällä on paha olo ja itkee...
Tarvittaessa ehdottaa aidolle ystävälle, että hakee apua. Sitten kun ystävä on hakenut ja saa apua, ettei silloin laita välit poikki. Vaan antaa ystävän avun avulla saada elämänsä kuntoon... On tilanteita, kun tarvitaan ulkopuolista apua ja tukea, että saa elämänsä kuntoon. Enkä nyt puhu rahasta lainkaan. VAAN IHMISESTÄ JONKA LUONA KÄY JUTTELEE JA HÄNELLÄ ON VAITIOLOVELVOLLISUUS JA RIKÄ SAA KERTOA MITÄ ASIAKAS ON KERTONUT muille, jotka kuuluu tiimiin tai joiden pitää tietää!!

Mutta minun ystäväni laittoi välit poikki, kun kävin juttelee ulkopuoliselle minun elämästäni, jolla on VAITIOLOVELVOLLISUUS!!

Ei HÄN OLLUT Aito ystävä!

Valeputki hän on. Sain tietää, että on tehnyt muillekin ystäville samoin kun heillä on ollut vaikeaa ja ovat tarvinneet lohdutusta ja olkapäätä, johon itkeä!!

Hän nauttii, kun ystävä itkee kun on vaikeaa!!


Kiitän ihmisiä, että kertoivat totuuden sinusta!!
Enää en suostu itkemään, kun et lohduta kun minulla on vaikeaa. Tai ole onnellinen, kun minä olen onnellinen!!!

Heillä ei ollut todellakaan mitään syytä valehdella.

Viimeinen pisara oli, kun sinä ystäväni vahingossa paljastit itse totuuden, että olit minua haukkunut ha puhunut minusta soopaa!! Et tajunnut, että minä tajusin kaiken!!!

Sen että olet onnellinen, että minä olen vain yksinään ja eikä minulla ole ystäviå tai työtä tai mitään muutakaan joka tekee minut onnelliseksi!!

En suostu enää itkemään tuollaisen ystävyyden takia..

Avun takia, jonka onneksi sain olen valmis sanomaan sinulle hyvästit.. Nautin heistä ystävistä, jotka eivät ole ikinä haukkuneet tai puhuneet soopaa minusta ihmisille!!

He eivät ole ikinä halunneet minulle pahaa tai, että olen onneton ja surullinen ja he haluavat, että löydän puolison ja saan rakkautta. Saan sen elämän minkä haluan...

Sinä et enää kuulu minun ystäviin!!

Kiitos kuuluu ihmisille, jotka auttoivat ja olivat läsnä kun minulla oli paha olo ja itkin!!!

Sinun ansiosta EN ole elossa!! Vaan heidän, jotka antoivat minulle aikaa, kun minulla oli paha olo ja itkin.

He antoivat minulle mahdollisuuden saada elämäni paremmaksi ja sellaiseksi, että minulla on hyvä olla ja pärjään, vaikken enää ole sinun ystäväsi!!! He antoivat minulle syy olla olemassa ja jäin henkiin, vaikka minulla oli todella paha olo silloin ja haaveilin kuolemasta!

Monta vuotta tuhlasin turhaan sinuun ystäväni, vaikka nautit, kun minä en löytänyt rakkautta ja olin onneton ja surullinen.

Sinun takia en enää särry palaiseksi ja itke monta tuntia kotona, kun on paha olo!!

Näkemiin!! Ja hyvästit. Et enää ikinä saa minua särkymään, kun haukut ja puhut soopaa minusta muille!

10

265

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00004

      Botti miksi poistetaan viesti? Kun sanon, että ilman apua jota sain olisin kuollut, koska en halunnut elää??

      Ystäväni ei ole syy miksi olen elossa!

      Vaan sain käydä juttelee ihmisen luona, jolla on VAITIOLOVELVOLLISUUS!!!

      Ilman sitä ja muuta apua en nyt tätä kirjoittaisi!!

    • Anonyymi00005

      Ystäväni ei välittänyt kun minulla oli paha olo ja en halunut elää!!!

      Sain käydä ihmisen luona puhuu ystävyydestä, jolla on VAITIOLOVELVOLLISUUS. Tajusin ettei minun ystävä halunnut että olen onnellinen ja iloinen. Että saan puolison ja tekisimme lapsia. Saisin tavallisen ja normaali elämän... En ole yhtä vahva henkisesti kuin muut ihmiset ovat. Ystäväni avulla olisin saanut kiusaamisen loppumaan, kun kiusaajat olisivat tajunneet, etten ole yksin heitä vastaan.

    • Anonyymi00006

      Ystäväni ei halunnut että olen onnellinen tai iloinen.

      Vaan luulen, ettei kukaan rakasta tai välitä minusta kuin vain ystävä!!

      Ilman muita ihmisiä ja ihmistä jonka luona kävin juttelee ja hänellä on VAITIOLOVELVOLLISUUS!!

      En olisi tajunnut, että minulla on ihmisiä, jotka rakastaa ja välittää minusta ja minulla on syy olla elossa!

    • Anonyymi00007

      Ehkä ei luottanut sinuun riittävästi? Syyt voivat olla muualla kuin sinusta johtuvia. Huono isä- poika-suhde voi vaikuttaa jo siihen, kun tuki ja turva olleet huonoja kotioloissa, se voinut vaikuttaa myös siihen. Enemmän epäilyjä kuin uskoa hyvään.

      Kuka on oikeasti luottamuksen arvoinen? Kokemukset muokkaa mieltä. Ikävät kokemat vaikuttaa tulevaan. Ehkä on kokenut muutaman kaverin toimesta, ettei muihin ole luottaminen, tullut aiemmin petetyksi, toisarvoisuus tuntuu enemmän todelta jollei ole niitä luotto kokemuksia muista.

      • Anonyymi00009

        Vihaan häntä yli kaiken. Yhä uudestaan ja uudestaan tuhosi minun itsetuntoni!!

        Kadun ylikaiken, että koskaan tunsin hänet tai luotin häneen!!

        Ilman tuota ystävää minun elämäni olisi ollut parempaa!!


      • Anonyymi00010

        Minun elämässäni on kuollut ihmisiä. Ystäväni ei lohduttanut.

        Pahinta on tässä se, että toivon, että Jumala olisi pelastanut minulle tärkeän ihmisen ja sen sijaan Ystäväni joka on vuosia tuhonnut minun itsetuntoa olisi silloin kuollut! En olisi ikinä saanut tietää totuuden millainen hän on oikeasti!


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Minun elämässäni on kuollut ihmisiä. Ystäväni ei lohduttanut.

        Pahinta on tässä se, että toivon, että Jumala olisi pelastanut minulle tärkeän ihmisen ja sen sijaan Ystäväni joka on vuosia tuhonnut minun itsetuntoa olisi silloin kuollut! En olisi ikinä saanut tietää totuuden millainen hän on oikeasti!

        En ikinä ole koskenut ystäväni ja enkä koske!


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        En ikinä ole koskenut ystäväni ja enkä koske!

        Ihan sama! Minä en enää koskaan halua minkään ikäistä uutta ystävää!


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00013 kirjoitti:

        Ihan sama! Minä en enää koskaan halua minkään ikäistä uutta ystävää!

        En sinua halunut ystäväkseni. Vain että ystäväni lopettaisi minusta haukkumisen ja soopaa puhumisen muille!


    • Anonyymi00015

      Ei ystävää haukuta muille ja puhuta soopaa!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      375
      1508
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      81
      1029
    3. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      91
      923
    4. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      61
      833
    5. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      49
      748
    6. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      43
      735
    7. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      121
      715
    8. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      710
    9. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      10
      628
    10. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      616
    11. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      35
      614
    12. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      51
      566
    13. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      562
    14. 45
      557
    15. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      535
    16. 32
      531
    17. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      33
      528
    18. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      84
      505
    19. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      48
      479
    20. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      80
      470
    Aihe