Naiset yleensä vaativat nettideittailuissa, että miehen pitää erottua joukosta, jotta olisi mahdollisuudet edes viestitellä. No nyt nämä "tavismiehet" kaikki yrittävät erottautua joukosta, joten kaikki harrastavat facen sinkkuryhmien mukaan vaellusta ja luonnossa liikkumista ja pitävät eläimistä. Nythän nämä alkuperäiset tavikset erottautuvat, kun ei ole samoja erikoisia harrastuksia, kuin näillä, jotka yrittävät erottautua massasta ollen taas massassa. 🤔 Aika pintapuolista tuo nettideittailu on. Kaikki vain esittelevät itseään ja samat tyypit joka sinkkuryhmässä roikkuvat vuodesta toiseen etsimättä loppujen lopuksi ketään. Itsetunnon kohotusta varten nuo sivustot loppujen lopuksi ovat, kun huomaa, että varsinkin naiset saavat satoja tykkäyksiä ja viestejä joka päivä löytämättä joukosta miestä.
Mies ei erotu joukosta edelleen
12
351
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ja joka päivä noissa deittiryhmissä samat joidenkin naisten tyhmät kysymykset 'mitäs tänään kuuluu jne?'. Vastauksia tulee, mutta nainen ei osallistu kuitenkaan keskusteluun kenenkään kanssa.
- Anonyymi00002
Toki on pakko erottua. Jotenkinhan massasta on pakko valita. Omalla kohdallani tosin on syytä erottua jollain minua kiinnostavalla tavalla, jota vaeltaminen, luonnossa liikkuminen tai eläimistä pitäminen eivät varsinaisesti ole. Kyllä minäkin eläimistä pidän, mutta mitä sitten? Mitä väliä sillä parisuhteen kannalta on?
- Anonyymi00003
Eräs palstalla päivystävä nainen tiesi kertoa, että naiset eivät saa satoja tykkäyksiä tai ainakaan hän ei saa, eikä hänen kaverinsa, eikä hänen kaverien kaverit.
- Anonyymi00004
En ole koskaan noita tandereita käyttänyt, mutta olen nähnyt palstalla väitteen, että siinä montako mätsiä ilmaisversiossa näkyy, olisi raja. Mistä sen tietää paljonko niitä on kertynyt, jos raja on vaikkapa 99+?
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
En ole koskaan noita tandereita käyttänyt, mutta olen nähnyt palstalla väitteen, että siinä montako mätsiä ilmaisversiossa näkyy, olisi raja. Mistä sen tietää paljonko niitä on kertynyt, jos raja on vaikkapa 99 ?
Tinderin maksulliset käyttäjät näkevät montako tykkäystä ovat saaneet. Eräs nainen sai päivän aikana yli 3000 tykkäystä, mutta silti naisilla tuntuu olevan älyttömän vaikeaa löytää miestä.
Mikäli mies saa tuhat tykkäystä, niin mies on tasoa miesmalli ja saa naista vaikka joka päivä. Oven takana on jonoa. - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Tinderin maksulliset käyttäjät näkevät montako tykkäystä ovat saaneet. Eräs nainen sai päivän aikana yli 3000 tykkäystä, mutta silti naisilla tuntuu olevan älyttömän vaikeaa löytää miestä.
Mikäli mies saa tuhat tykkäystä, niin mies on tasoa miesmalli ja saa naista vaikka joka päivä. Oven takana on jonoa.Miksi kukaan maksaisi en käyttämisestä? En ole koskaan kuullut ainakaan kenenkään naisen maksavan siitä. Eihän se maksaminen tuo mukanaan mitään etua.
- Anonyymi00007
Täll naisella siis on kavereita. Onko sinulla?
- Anonyymi00008
Anonyymi00005 kirjoitti:
Tinderin maksulliset käyttäjät näkevät montako tykkäystä ovat saaneet. Eräs nainen sai päivän aikana yli 3000 tykkäystä, mutta silti naisilla tuntuu olevan älyttömän vaikeaa löytää miestä.
Mikäli mies saa tuhat tykkäystä, niin mies on tasoa miesmalli ja saa naista vaikka joka päivä. Oven takana on jonoa.Jos tunkiolla 3 000 kärpästä pörrää ympärillä, niin ei se juuri ilahduta että niitä on 3000. Ei niistä silti löydy yhtään kelvollista.
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Tinderin maksulliset käyttäjät näkevät montako tykkäystä ovat saaneet. Eräs nainen sai päivän aikana yli 3000 tykkäystä, mutta silti naisilla tuntuu olevan älyttömän vaikeaa löytää miestä.
Mikäli mies saa tuhat tykkäystä, niin mies on tasoa miesmalli ja saa naista vaikka joka päivä. Oven takana on jonoa.Kukaan nainen ei maksa Tinderistä.
- Anonyymi00011
Niin? Mitä siitä? Eikö täällä saa kertoa omista havainnoistaan ja kokemuksistaan?
- Anonyymi00012
Niinkö? Oliko se tuolle naiselle ongelma? Harmittiko asia häntä? Haluaisiko hän saada satoja tykkäyksiä?
- Anonyymi00010
Tosi ihmeellistä, kyllä epäillään erottuvan hyvinkin, suuressa mittakaavassa kokonaisvaltaisesti. Siitä kertoo jo kulutetun viinan määrätkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701083
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464