Onneksi kokoomuksessa on joku täysipäinen, joka ei ole vain omien siltarumpujensa kimpussa! Tässä on hyvä mies, toivottavasti ottaa vielä pääministerin paikan nykyiseltä dementikolta: https://www.kauppalehti.fi/uutiset/a/c9279759-a7d1-4019-b7e6-2b56d8ef4727
Petteri Orpo ei hoksannut tätäkään!
Anonyymi-ap
680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Orpo kärsii valtimoiden kovettumasta ja sehän tietää varhaista dementiaa. Lääkärinä näen Orpon löysät puheet ja loivat liikkeet selvänä merkkinä taudin varhaisesta vaiheesta. Suomen nykyinen tilanne taitaa vaatia terveen miehen vetämään oikeista naruista. Poliittisen järjestelmän tulisikin pikaisesti selvittää pääministeri Petteri Orpon nykyinen terveyden tila ja soveltuvuus raskaaseen ja vaativaan tehtäväänsä.
Sari Multala ei ole millään tavoin huono, mutta soveltuu varmaan muihin tehtäviin paljon paremmin kuin nykyiseen vaativaan ministerin pestiin.
Multala on kova ottamaan eikä se ole niitä kaikkein tuotteliaimpia henkilöitä Orpon penaalissa.
Naama kuin elefantin synnytyselin.
Datakeskukset ovat suuria sähkösyöppöjä. Kun niitä rakennetaan, niin kyllähän ne jonkin verran työllistää, mutt eipä juuri sen jälkeen kovin paljoa. Datakeskukset menee edelle sähkönsaannissa, kun sattuu tulemaan sähkökatkoksia sille alueelle, viime sijalla on paikalliset asukkaat. En ymmärrä miks Orpokin hehkuttaa noiden datakeskusten tuloa Suomeen, ei ne mitään huippuinvestointeja ole, kyseiset firmat saa yhteisöveroalea ja taitaa tulla muitakin veroetuja noille. Eikö jossain paikkakunnalla ne käyttänyt oman maansa rakennuttajia tekemään datakeskusta eli ei käyttäneet suomalaisia rakentamaan tuota laitosta. Enempi taitaa noista tulla menoja kuin hyötyä.
Orpolla on junaleikit menossa.