Miksi minua ei naurata yhtään koskaan

kun suurmestari ohjelmassa kaikki juontaja ja osallistujat ulvoo naurusta koko ajan?
788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuo ei ole oikeastaan mikäää ohjelma edes, sisältöä ei ole , pieni sisäpiiri ymmärtää , järjettömintä on narsismi, aina äärimmäisen kuvottava saariluoma juontaja ukko vastenmielisin hyypiö planeetalla, joka seinä on täynnä sen pää kuvia??

Äänestä
  • Menikö sulta jotenkin sen ohjelman pointti ohi? Ohjelman nimi on SUURMESTARI, ja arvaatko kuka hän on?

    Äänestä

Ehkä sä et kuulu sen ohjelman kohderyhmään? Onks sun pakko katsoa sitä?

Mäkään en tykkää ruotsinkielisistä uutisista… enkä myöskään katso niitä.

Äänestä
  • en ole kohderyhmää kun haluaisin ymmärtää ees jotain ohjelmasta

    ja ruotsi uutiset, no en kato juuri koskaa

    Äänestä

Joko sinä

A. Katsot suomalaista versiota ohjelmasta. Se ei ole hauska. Tai
B. Olet persu eli seipänniellyt tosikko vailla huumorintajua.

Alkuperäinen brittiläinen sarja on enimmäkseen hyvin hauska, koska britit ovat hauskoja ja osaavat suvereenisti huumorin. Suomalainen versio samasta formaatista on surkea, koska suomalaiset eivät ole hauskoja, varsinkaan Saariluoma ei ole.

Äänestä
  • Vain demut ”tietävät” tuonkin. 🙄

    Äänestä

On se joskus ihan viihdyttävä mutta ei jatkuvasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kun suurmestari ohjelmassa kaikki juontaja ja osallistujat ulvoo naurusta koko ajan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu