Onnea persuille kannatuksen mataluudesta ja tulevasta suuresta romahduksesta
Persujen kannatus 13.8% ja suuntana alamäki
Anonyymi-ap
30157
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Demareillakin on alamäki menossa, Kokoomus on nostanut kannatustaan 0,7%
Taasko on prosentreina nousut ja laskut?
Oletko oikeasti tyhmä vai esitätkö vaan persua, eli tyhmää?
Persut eivät katoa mihinkään vaikka kansan silmät ovat nyt kiinni. Persut ovat tulevaisuuden puolue. Siitä pidätte te huolen.
Käy niinkuin Saksassa. Ja mistähän syystä. Mieti sitä aloittaja peilin edessä
Siitä syystä että vihervassut hyysää muita kuin omaa kansaa. Koko Euroopan suunta on oikealle juuri tästä syystä. Suomessa ollaan silmät kiinni vielä mutta kyllä ne aukeavat kunhan seuraava äärimmäisen vasemmistolainen hallitus tulee kumoamaan kaikki tiukennukset joita nykyinen hallitus on tehnyt maahanmuuton ehtoihin. He siis toimii täysin päinvastoin kuin Pohjoismaissa ja muualla Euroopassa.
Tämä eurostoliiton päätös joka muutama päivä sitten tuli, se on meidän vassujen painajainen. Siinä laittomat ja rikoksiin syyllistyneet henkilöt palautetaan eurostoliiton ulkopuolisiin palautuskeskuksiin.
Meidän vihervassut olisivat halunneet ne kaikki tänne.
Tästä syystä Persut ovat korkealla viiden vuoden päästä
Persut ovat tulevaisuudessakin huijareiden populistinen puolue ja yhteenliittymä.
Jos haluatte tämän estää, toimikaa kuten muutkin täällä Euroopassa. Niin helppoa se olisi estää persujen nousu. Kyllä mulle käy että te olette niin uppiniskaisia tässä asiassa.
Saksassa oikeistopuolue on ykkönen, samoin Englannissa. Kaikki tämä ja paljon muuta, vassujen sylttytehtaalta.
Vassut ovat syynä oikeiston nousulle.
Kansa katsoo tarkkaan kuka heidän puolia pitää ja kuka hyysää vain näitä muita. Se tekee sitten johtopäätökset ja äänestää sitä puoluetta joka vassujen hulluutta vastustaa.
Suomessa kansa on vielä unessa. Mutta kyllä se vielä herää. Täällä ei haitallisen maahanmuuton haitat ole niin pahoja kuin Ruotsissa ja Euroopassa ovat. Ne kyllä tulee myöhemmin Suomeen samalla volyymilla. Sitten erotellaan jyvät akanoista, eli puolueet jotka eivät tee mitään ongelmille (ja jotka haluavat vaihtaa kansat), ja ne jotka tekevät ongelmille/ongelmalle korjaavia toimia.
Persut ovat tehneet huomattavasti korjaavia toimia ongelmalle. Valitettavasti seuraava äärimmäisen vasemmistolainen hallitus tulee kumoamaan kaikki tiukennukset joita nykyinen hallitus on tehnyt maahanmuuton ehtoihin. Silloin veronmaksajakansa maksaa itsensä kipeäksi. Se ei totisesti kiitä sitä hallitusta.
AfD komppaa Venäjää ja vastustaa Ukrainan tukemista.
Ihan kuin ne olisi jotain Anolaisia kommareita.
Me kantasuomalaiset kuollaan sukupuuttoon noin 100 vuodessa. Olipa maahanmuuttoa tai ei. Eniten on tullut Virosta, sitten Venäjältä etc:
Viro
Venäjä
Ukraina
Irak
Kiina
Somalia
Intia
Ruotsi
Filippiinit
Kyllä.
Jep.
Hallituspuolueiden kannatukesssakin orpopurra tekee ennätyksiä. Historiallisen alhaiset lukemat.
Edellisen halliuksen lukemat ei kertaakaan olleet alle 50%.
Persujen kannatus on käsittämättömän korkea.
Hallituksen politiikka on ollut täydellinen epäonnituminen hallituksen itse itselleen asettamien tavotteidenkin valossa.
Lisäksi Perussuomalaiset ovat karkeasti pettäneet vaalilupauksensa ja menneet täysin tahdottomaksi EK:n ja Kokoomuksen apupuolueeksi.
Tulee mieleen Antin Vappusatanen, sekään ei toteutunut.
Persut sahaa kantasuomalaisen jalkaa.
Antin vappuasatanen toi eläkeläisille 150 euroa. Eli revi siitä tampio.
Persu sekoilee taas... vappusatasistaan.
Missä se demari putin rollin lupaama 5%kannatus viipyy?missä myös viipyy reppanan tuhanteen kertaan vannoma demari kannatuksen nousu 30% hohhe
Persut kaatu osa 3 245 alkoi siis. Noh eduskuntvaaleisssa tulee taas yli 15% kuten aina on tullut vaikka gallubit on näyttäneet alle tuon siitä se sana jytky tuleekin kun gallubit antaa aina pari prosettia alle sen mikä no sitten itse eduskuntvaalien tulos.
Olipa persujen kannatus mitä vain väliltä 10-15%, niin varmaa on se, että persut jätetään oppositioon.
Todennäköisesti eivät edes halua hallitukseen.
Persut nousee sinne 15-20% tasolle, mutta sillä ei islamisaatiota pystytä pysäyttämään SUOMESSA!
Viherpunikkien muslimiveljeskuntien unelma kehitysmaamuslimeiden kalifaatti SUOMESTA etenee, RUOTSIN mallin mukaisesti!
Persut sitä islamisaatiota tekee. Viime vuonna Suomen kansalaisuus annettiin 14700 tulijalle, suurin osa Irakista. Heh, heh. Persuja en puhuisi maahanmuutosta mitään.
Katsokaa, moniko sai kansalaisuuden 2024. Hurja luku silloinkin.
Olet oikeassa, ei 20% kannatuksella pysty pysäyttämään islamisaatiota SUOMESSA!
VALITETTAVASTI!
Persu älä petä, huutaaat epätoivoiset äänestäjät jonka persut pettivät.