Keitä luulette näiden ryZZämielisten olevan?

Anonyymi-ap

Oma mielipiteeni on, että ovat pääasiassa köyhiä äärilaidan vasemmistolaisia, jotka saattavat kuulua Naapuriseuraan. Sehän on vasemmistolainen venäjämielinen järjestö.

Sitten on varmasti myös näitä suomenvenäläisiä puten kannattajia, kirjoituksesta välillä huomaa ettei ole suomalainen kyseessä.

Yhteistä näille on kuitenkin Ukrainan ja Zelenskyin haukkuminen, ja valittaminen siitä, että Ukrainan tukeminen vie Suomen tuhoon. Tuo juuri paljastaa, että ei siellä venäjämielisen päässä paljon älyä ole. Esim. maahanmuutto/muuttajat maksaa paljon enemmän kuin Ukrainan tukeminen.

Mutta siihen nämä ressukat eivät vastaa, että miksi he tykkäävät venäjästä, maa joka on diktatuuri ja jossa ei ole sanan- eikä lehdistönvapautta. Maata joka sotii vain koska putinilla on pakkomielle Ukrainasta.

Venäjämielisten pitäisi muuttaa venäjälle, mutta eivät tee sitä koska täällä pärjää mitään tekemättä paremmin.

6

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      - Juuri noin se on -

      - Ja - Venäjää Ylistäviä puolueita ovat Vain ja Ainoastaan ;

      - SDP:n ja LaitaVasemmiston ja MYRKYN-Vihreät -PUNIKKI-Kommunistit - !

      - SDP:n Heinäluoma -Sai oikein Putinilta -KunniaMerkin - jolla Ylpeilee - ! - ?

      - eli - Nuo -Säälittävät-SAASTA-RAUKAT- on -Pelkkiä -RYSSÄN-Kätyreitä - !

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Kun sais yhdenkin niistä tohon nyrkkien ulottuville...

    • Anonyymi00004
      UUSI

      Persu-Anoja. ja muita äärioikeistolaisia.. Niitähän venäjä on jo vuosia tukenut.

    • Anonyymi00005
      UUSI

      Taidat olla aika nuori kun kyselet ''kyselyikäinen''.

    • Anonyymi00007
      UUSI

      Anon väkeä vkk ossin väkeä vapaudenliitosta ja sitten loput on äärivasemmistolsia ja kommunisteja tästä joukosta koostuu on suomen puutinistit.

    • Anonyymi00008
      UUSI

      Sehän se outoa on, että jos Venäjä on niin erinomainen, niin sitten ovat Suomessa ja ylipäätään huolehtivat Suomen asioista.

      Kieltämättä nuo noiden ulinat aika paljon muistuttavat taistolaisten ja muiden neukkulan ystävien juttuja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      331
      1926
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1609
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1301
    4. 143
      1148
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1141
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1115
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      77
      1011
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      952
    10. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      918
    Aihe