Stockmann Helsinki - pride liputtaja, suurboikottiin

Juuri keskustassa Helsingissä huomasin että Stockmannin tavaratalo liputtaa
prideä voimakkaasti. Isketään tuohon jo muutoinkin (onneksi) menneenmaailman
tavarataloon kunnon boikotilla. Emme hyväksy sairasta , kieroutunutta pride liikettä ja tue liikkeitä jotka tähän hulluuteen lähtevät.

Kiitos Stockmann kuluneista vuosista. tervemenoa helvettiin!
18174
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

mukana ollaan! onnez koko lafka vetelee viimeisiään muutenkin

2Äänestä

miksi ne siellä semmoista ? en tykkää siitä liikkeestä muutenkaan

Äänestä

Eivät ole tainneet liputtaa minkään muun järjestön lipuilla. Yhden oudon aatteen suosiminen on kaikkien muiden syrjintää.

Tuosta pitäisi saada 20 000e korvaus.

1Äänestä

Tuo stockmann saa tuta mitä on lähteä liputtamaan saatanan joukkojen puolesta. todella pimeää. todella kuvottavaa. kaatuu koko firma ja se on oikein hyvä.
USA:ssa oli taannoin valtavat kampajat näitä saatanan pellejä kohtaan ja suur yritykset lopulta lopettivat typerät liputuksensa. enemmistö EI HALUA mitään pelle lippuja esiin

1Äänestä

Ketkä "te"? Sinä ja naapuprirapun toinen keppanapersu?

Äänestä

Parin aitolaisen rahattoman hörhön boikotille nyt nauraa naakatkin Stockmanin katolla.

Äänestä
  • Työ savolaeset ootta anolaisii ihan ite!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Työ savolaeset ootta anolaisii ihan ite!

    Sanoudun irti anosta. Olen jyrkästi vastaan, varsinkin juhannuksena.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Sanoudun irti anosta. Olen jyrkästi vastaan, varsinkin juhannuksena.

    Että panet vastaan juhannuksenakin? No siehä vasta-savolaenen oot!

    Äänestä

Te persut ja lahkolaiset olette julistaneet Suomi24:lla jo niin monta boikottia eri firmoja ja instansseja vastaan ettette voi kotoanne poistua jos aiotte jokaista noudattaa.

Äänestä
  • Onko noin? Stokka, tuo entisajan hurrikerman "laatu"pulju on jo menneen ajan puljuja. Hienot hurrirouvat on kuolleet jo vuosikymmeniä sitten, joten joutaa hyvin hihhuleitten mestaksi. Sateenkaariryysyt, burkhat on tätä päivää, joten jos haluavat muuttua 2000-luvulle sieltä w800-luvulta, niin sopii oikein mainiosti. Me, jotka kannatamme kuka mitäkin puoluetta, jos kannatamme, annamme tuo vanhanaikausen puljun mielellään sekadikiöille🤣

    Äänestä

Muutenkin jo menee stokkalla surkeesti ja sen päälle tämä. Millaista porukkaa siellä johdossa oikein on.

Äänestä

hyvä hyvä

Äänestä

Olipa kerran Stockmann ja sen pituinen se satu.

Äänestä
  • Lindex Group Oyj liikevaihto oli 229,7 miljoonaa euroa 2025 ja työllisti 893 henkilöä. Liiketoiminnan tappio oli −20,9 miljoonaa euroa.

    Äänestä

Kiitos tiedosta! Kannatetaan.

Äänestä

Kuka teidän eväät on syönyt. Sakeeta sakkia tässä ketjussa. Onko todella noin surkeita teidän elämä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Juuri keskustassa Helsingissä huomasin että Stockmannin tavaratalo liputtaa
prideä voimakkaasti. Isketään tuohon jo muutoinkin (onneksi) menneenmaailman
tavarataloon kunnon boikotilla. Emme hyväksy sairasta , kieroutunutta pride liikettä ja tue liikkeitä jotka tähän hulluuteen lähtevät.

Kiitos Stockmann kuluneista vuosista. tervemenoa helvettiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu