Jos teillä olisi hirmuna rahnaa?

Anonyymi-ap

Mitä tekisitte? Muistan kun aikoinaan ostin 120 neliöiseen talooni yhteen huoneeseen biljardipöydän ja darts taulun.

Tyttärelleni ostin yhteen huoneeseen pomppulinnan. Se oli sitä aikaa. Mutta nyt elelen vanhuuttani ihan yksin ja mua ei kiinnosta ökyily. Elän vaatimottamasti penthousessa ja tilailen sillointällöin ruokaa.

Sitäpaitsi siinä talossa oli hirmusti imuroitavaa ja mopattavaa. Toki olisin voinut palkata siivoojan, mutta se menisi ökyilyyn. Tyydyn pikku 79m³ penthouseen ja näillä mennään.

Miten teillä sujuu? Toivottavasti kivasti.

>Simiti<

4

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Käyn pelaamassa biljardia ja dartsia tyttäreni kanssa. Eritoten dartsissa hän on nyt kehittynyt, viimeisen kerran tunnin kaikkien heittojen keskiarvo oli 43 pistettä.
      Hän harrastaa myös jääurheilua, en ole ajatellut hankkia jäätä yhteenkään huoneeseen, parketti riittänee.

      Harrastuksissa joissa hän käy on yleensä ammattimaisesti tehdyt olosuhteet, ihan seurojen tai tahojen puolesta. Ei musiikkiharrastukseensaan tarvita itselle 50 000 euron pianoa, mutta sitä voi soittaa silti ihan jokainen viikko. Kuulostaa asteen verran paremmin viritetyltä.

      Ihmisen elämään ihan kaikki löytyy myös kodin ulkopuolelta, niin suuret neliömäärät kuin myös laadukkaat toteutukset. Eikä niitä itse tarvitse edes korjailla tai siivota.

      AV

      • Anonyymi00003

        Päinvastoin, pelaatko biljardia?

        AV


    • Anonyymi00004

      Lahjoittaisin isoja summia eri hyväntekeväisyyskohteisiin. Olisi sitten niin mieltä lämmitävää saada jouluna kortteja ja vaatimattomia lahjojakin kiitokseksi. Nyt ei edes omat lapset aina muista jouluna.

    • Anonyymi00005

      Mitä sillä rahnalla tekköö olitko edes hetkeä onnellinen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1444
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      53
      1354
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1105
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1061
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      726
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      691
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      107
      562
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      548
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe