Jos työttömyys oli ikävä asia...

Anonyymi-ap

...ei työttömiä olisi sankoin joukoin kuten nyt on. Kertonee hyvistä eduista ja tukien suurista määristä ,koska työttömyydestä pidetään kiinni kaikin keinoin ettei vaan joutuisi töihin.

Työttömäksi ei synnytä vaan se on oma valinta.

3

70

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Suht söpö provokaatio, Taina. Tiän että on vaikeaa nähdä muita kuin oma itse. Yritä silti poikasi kanssa jotenkin tutustua muihinkin ihmisiin. Silloin te 2 voitte oppia muunkin kaltaisesta elämästä.

    • Anonyymi00002

      Kun synnyin, kätilö kuulemma huus heti : tää on sellanen työtön!!!!!!! Siitä alkoi heti määräytyä elämänpolkuni. Ja yhä jatkuu. Edut on nääs niin hyvät!

    • Anonyymi00003

      Karmea totuus on siis paljastunut! Jopa teräväkatseinen palutteen antaja huomasi, että kätilötkin huomaavat köyhän lisääntymisen tulevaisuuden...
      No kyllä sen jokainen tajuaa kun katsoo vanhempia jotka jo työttömiä, mutta lisääntyy iloisesti , koska tuet on erittäin hyvät!..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1790
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      49
      1460
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1260
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      176
      868
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      810
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      752
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      656
    Aihe