...ei työttömiä olisi sankoin joukoin kuten nyt on. Kertonee hyvistä eduista ja tukien suurista määristä ,koska työttömyydestä pidetään kiinni kaikin keinoin ettei vaan joutuisi töihin.
Työttömäksi ei synnytä vaan se on oma valinta.
Jos työttömyys oli ikävä asia...
3
66
Vastaukset
- Anonyymi00001
Suht söpö provokaatio, Taina. Tiän että on vaikeaa nähdä muita kuin oma itse. Yritä silti poikasi kanssa jotenkin tutustua muihinkin ihmisiin. Silloin te 2 voitte oppia muunkin kaltaisesta elämästä.
- Anonyymi00002
Kun synnyin, kätilö kuulemma huus heti : tää on sellanen työtön!!!!!!! Siitä alkoi heti määräytyä elämänpolkuni. Ja yhä jatkuu. Edut on nääs niin hyvät!
- Anonyymi00003
Karmea totuus on siis paljastunut! Jopa teräväkatseinen palutteen antaja huomasi, että kätilötkin huomaavat köyhän lisääntymisen tulevaisuuden...
No kyllä sen jokainen tajuaa kun katsoo vanhempia jotka jo työttömiä, mutta lisääntyy iloisesti , koska tuet on erittäin hyvät!..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5922058- 1021030
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18977Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki4837Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101835Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50749- 70747
- 63715
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74678- 65563