Jokos me saataisiin lähettää ukrainalaiset kotionsa

Anonyymi-ap

Samaa kaavaa menty jo muutama vuosi, ukrainalaiset vetää siilipuolustukseen asutuskeskuksiin, venäjä 2-3 miehen ryhmillä tekee tunnustelua missä vihollinen on, kun ukrainalaiset löytyvät jyskytetään nämä maan tasalle droneilla, tykistöllä ja SU-34 pommituksilla riippuen suojasta/kaivautumisasteesta. Samaan aikaan katkaistaan näiden huoltolinjat jatkuvilla hyökkäyksillä, vähän päästä ukraina vetää poliittiset upseerinsa kaupungista ja loput uhrataan. Toki nykyään antautuvat hanakasti kun huomaavat tulleensa hylätyiksi.
Konstantinovka on juuri nyt valtauksen alla, venäläisillä on jo suurin osa kaupungista, ukrainalaiset propagandalähteet tuskin tunnustavat tapahtumia vielä puoleen vuoteen jos vanhat merkit pitävät paikkansa.

Pointtihan tässä on että kaikki ukrainalaiset pitäisi nyt välittömästi kotionsa, Zelenskyn lihamylly huutaa miehiä joista alkaa olemaan pulaa.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        616
        1615
      2. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        44
        877
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        487
        753
      4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        12
        731
      5. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        45
        662
      6. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        41
        614
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        30
        566
      8. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        32
        533
      9. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        37
        510
      10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        160
        494
      Aihe