Jumalattomalla on mahdollisuus pelastua

Anonyymi-ap

” Jumalaton hyljätköön tiensä ja väärintekijä ajatuksensa ja palatkoon Herran tykö, niin hän armahtaa häntä, ja meidän Jumalamme tykö, sillä hänellä on paljon anteeksiantamusta.”
Jesaja 55:7

27

104

    Vastaukset 27

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Jumalatoin hyljätköön tiensä, ja pahointekiä ajatuksensa, ja palatkaan Herran tykö, niin hän armahtaa häntä, ja meidän Jumalamme tykö, sillä hänen tykönänsä on paljon anteeksiantamusta.

      • Anonyymi00002

        Den ogudaktige övergive sin väg och den orättfärdige sina tankar och vände om till HERREN, så skall han förbarma sig över honom, och till vår Gud, ty han skall beskära mycken förlåtelse.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Den ogudaktige övergive sin väg och den orättfärdige sina tankar och vände om till HERREN, så skall han förbarma sig över honom, och till vår Gud, ty han skall beskära mycken förlåtelse.

        Let the wicked forsake his way, and the unrighteous man his thoughts: and let him return unto the LORD, and he will have mercy upon him; and to our God, for he will abundantly pardon.


      • Anonyymi00004

        Käyn bordellissa tänään, sitten kirkkoon siivoamaan synnit ja vaimon tykö.


      • Anonyymi00004 kirjoitti:

        Käyn bordellissa tänään, sitten kirkkoon siivoamaan synnit ja vaimon tykö.

        Hyvä, synninteon tulee jatkua tauotta ettei fiktiivisen jeesuksen kärsimyksestä turhaan kirjoitettu.

        Muistit kai himoiten katsoa naapurin emäntääkin?


      • Anonyymi00008
        he-ma kirjoitti:

        Hyvä, synninteon tulee jatkua tauotta ettei fiktiivisen jeesuksen kärsimyksestä turhaan kirjoitettu.

        Muistit kai himoiten katsoa naapurin emäntääkin?

        Tarkoittaneeko se helmasynnin harrastaminen sukupuolista kanssakäymistä, jonkun muun kuin aviopuolison kanssa?


    • Anonyymi00007

      Oi oi, hienostipa toit Raamatun perustotuuden esiin. Kiitos ja Hyvää Kesää!

    • Anonyymi00009

      Miltähän tässä pitäisi pelastua? Ilmeisesti kaikesta pelastuu jos ennen kuolemaansa antaa omaisuutensa kirkolle?Haluaisin kutenkin saada tarkempaa tietoa mitä vastinetta saisin rahoilleni?

      • Anonyymi00010

        Sori, ei voittoa tällä arvalla.😒


      • Anonyymi00011

        Sori. Rahalla et taivasosuutta saa.


    • Anonyymi00012

      Käyttäköön mahdollisuutensa oikein.
      Ei ole vähempää kuin ikuisuus panoksena.
      Tämä elämä on erittäin LYHYT.
      Ikuisuus kestää loputtomasti, siis IKUISESTI.

      • Anonyymi00014

        Jumalattoman hyvää ainoan elämän loppua sinullekkin. Keskity olennaiseen.


    • Anonyymi00013

      Jumalaton on jo pelastunut yleisimmältä harhalta, uskonnolta.

      • Anonyymi00017

        Sanoisin tuohon, että uskonnolla ei teekään mitään. Uskonnot ovat näet epäkelpoja korvikkeita ihmisen suhteelle Jumalan kanssa.
        Kun ihmiselle ei kelpaa armo, joka tulee Jeesukselta, hän yrittää pystyttää jotain muuta, omatekoista, josta hän itse haluaa kunnian.


    • Anonyymi00015

      Koettaisitte vähitellen alkaa arvostamaan toisiakin ihmiisiä. Nämä uskonto-aloitukset pelastuksineen kertovat vain vajaasta itsetunnosta, henkisestä riippuvuudesta ja vääristyneestä suhteesta toisiin ihmisiin. Joku voisi kirjoittaa sen Raamatunkin uudestaan ja lisätä sinne edellä mainitulle ongelmalle ohjeet.

      Voisitte ajatella uudelleen ja lähteä vaikka yhteiskunnasta liikkeelle. Tärkeintä meille kaikille ovat koti, turvallisuus, terveys, peruspalvelut ja toimeentulo. Kun ne ovat kunnossa, on parempi mahdollisuus kasvaa ehjäksi, vastuulliseksi ja myötätuntoiseksi, joita tarvitaan kun keskustelaan toisten ihmisten kanssa.

    • Anonyymi00016

      ???

    • On mahdollista jeesuksen verenkautta,pelastua

      • Tervetuloa pian perinteiseksi muodostuvaan pelastusjuhlaani ensi talvena. Siellä uskonharhainen hyppää avantoon ja jää odottamaan jeesuksen suorittamaa pelastusta.

        Aikuisten oikeasti oikeaan kolmiomaiseen jumalaqn tai ainakin yhteen sen kulmaan uskova ehtii siinä kelluessaan vielä pyytää anteeksi syntinsä. Jos jeesus ei onnistu pelastamaan syntisäkkiä, löytyy sieltä 10 metriä vettä ennen pohjaa.


      • he-ma kirjoitti:

        Tervetuloa pian perinteiseksi muodostuvaan pelastusjuhlaani ensi talvena. Siellä uskonharhainen hyppää avantoon ja jää odottamaan jeesuksen suorittamaa pelastusta.

        Aikuisten oikeasti oikeaan kolmiomaiseen jumalaqn tai ainakin yhteen sen kulmaan uskova ehtii siinä kelluessaan vielä pyytää anteeksi syntinsä. Jos jeesus ei onnistu pelastamaan syntisäkkiä, löytyy sieltä 10 metriä vettä ennen pohjaa.

        Haihattelua koko homma.


    • Anonyymi00018

      Vielä on ARMON päivä.

      • Anonyymi00019

        ARMOA ei anota eikä anneta, kyllä jämpti on niin!


      • Anonyymi00020
        Anonyymi00019 kirjoitti:

        ARMOA ei anota eikä anneta, kyllä jämpti on niin!

        Ei tietenkään, vaan armotttomaan herjaamiseen tulee kääntyä jos haluaa pelastua sekä kannattamaan todella pahoja asioita.


    • Anonyymi00021

      Jumala tahtoo armahtaa ja pelastaa!

    • Anonyymi00022

      Siksi Jeesus tuli!

    • Anonyymi00023

      Ei sellaiseen voi palata, missä ei ole koskaan aiemminkaan ollut.
      Paluu tarkoittaa takaisin menoa.

    • Anonyymi00024

      Kova yrityshän on pelastua armottoman panettelun kautta. Ehkä siinä yrityksessä tosin kannattaa jättää Paavali rauhaan kaiken varalta.

    • Anonyymi00025
      UUSI

      Jumala, ilkeä narsistinen ,vanha ukko, joutaisi jo eläkkeelle.
      Universumin perimmäisen galaksin planeetan ukko kotiin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      435
    Aihe