Oho Sillvennoinen

Anonyymi-ap

Toivottavasti tajutaan, että heterohalaaja EI VOI hoitaa uutta UMK-pestiään ja juontajan hommaa samaan aikaan. Varmasti löytyy hyvä juontaja, joka ei tee itsestään show'n tähteä.
Nyt ehkä voin kuunnella viisuja suomeksi selostettuna. Viimeiset neljä kertaa olen yrittänyt. Liian sakeaa mulle.

2

<50

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Spot on!
      Pomon ominaisuudessa Mikko-boy pääsee ensi vuonna Bulgariaan vähintään viikoksi pveronmaksajien piikkiin, kun on UMK:n isopomo. Ei tarvi enää kiukutella kuin uhmaikäinen, että joutuu selostamaan viisut Pasilasta.

      Mut joo. Joku muu tilalle. Eva Frantz Svenska Ylen puolelta? Suomen kieli hoituu häneltä.

      • Eva Frantzhan selostaa jo viisut ruotsiksi, joten tuskin onnistuu molemmat yhtä aikaa. Odotan kyllä innolla Mikon korvaajaa, vaikka hänestä olenkin tykännyt - tuskin molempia pestejä on mitenkään mahdollista yhtä aikaa hoitaa UMK:n kokoisessa megatuotannossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      352
      1051
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      666
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      48
      571
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      523
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      461
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe