Ukrainassa romahdusvaara – Venäjä etenee kohti ”viimeistä linnoitusta”
Asiantuntijan mukaan Venäjä voi vallata kaksi Ukrainan puolustukselle tärkeää kaupunkia kesän aikana. Tilannestudion 169. jaksossa keskusteltiin myös Krimin kriisistä.
Asiantuntijan mukaan Venäjä voi vallata kaksi Ukrainan puolustukselle tärkeää kaupunkia kesän aikana. Tilannestudion 169. jaksossa keskusteltiin myös Krimin kriisistä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ILLLL
Sitä vaan, että kampi ei voittanut itse taistelua vaan hävisi reilusti? Vaikka väitit sitä tavallaan otsikossa, vain kumpi voitti.
Rahankerääjä natsi vaan lennättää leijojaan.
Rahankerääjä natsi-kääpiö vaan lennättää päässään leijojaan.
Olen samaa mieltä Putler kerjää liittolaisiltaan "lisäapupakettia" Siviilikohteiden pommitukset ei tuota tulosta Moskovasta rahat loppu -Pankit Konkurssissa -Sotilaiden palkat maksamatta-Nyt Kiinan ja äkkiä -"Haluan vielä toisenkin 500 Miljardia muuten häviämme sodan_- Xi Jinping_-> Otat siis lisää velkaa entisetkin maksamatta -häh..häh..äää!!
PUTIN ON TUHONNUT VENÄJÄN TULEVAISUUDEN VUOSIKYMMENIKSI- Maailman eristäytynein yhteiskunta- Thank`s Putler- bye bye Russia-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/3137957/kaikki-on-ennalta-maaratty
Turha täällä on mesota voitoista sun häviöistä, kaikki on määrätty ennalta. Tai onhan tämä mesoaminen terapiaa, että terapian tarpeessa olevat voivat jatkaa.
Edgar Cayce ennusti, että sekä Venäjä että Kiina demokratisoituvat aikanaan. Sitä odotellessa suuri henkinen herääminen tapahtuu Venäjällä ja siitä tulee johtotähti hyvässä, kuten se nyt on pahassa.
Amerikassa saattaa tulla sisällissota.
Kaikki niittävät sitä, mitä kylvävät. Itsekkyyttä tai lähimmäisenrakkautta.
Edgar Cayce ennusti, että sekä Venäjä että Kiina demokratisoituvat aikanaan. Sitä odotellessa suuri henkinen herääminen tapahtuu Venäjällä ja siitä tulee johtotähti hyvässä, kuten se nyt on pahassa.
(Diktatuuri tai Kommunismi edes tunne tai tiedä Demokratiasta mitään)
Amerikassa saattaa tulla sisällissota. (Tämä oli Trumpin valinta)
Kaikki niittävät sitä, mitä kylvävät. Itsekkyyttä tai lähimmäisenrakkautta.
Diktatuurista/Kommunismista nähdään Itsekkyys -
Demokratiassa nähdään Lähimmäisenrakkaus -
Neuvostoliitto/Venäjä ollut vuosisatojen ajan hirmuhallinto tähän päivään asti Muu maailma on vain heitä vastaan "jostain syystä" ja nyt hyökätään kaikki tapetaan luonnonvarat kaikki varastetaan alueet liitetään - Putin luulee näyttävänsä mahdin Maailmalle pommitan vain siviilikohteita- tämä kertoo hulluudesta ja vihasta parempaa maailmaa vastaan -nyt se on nähty Putin hyökkäsi Ukrainaan -Kreml koskaan halua paremman elämän tarkoitusta nähdä Venäjällä-ja se rajoilla ettei kansa näe mitään muuta kuin sen mitä Moskova määrää- (Länsi ja Eurooppa ovat mätäneviä yhteiskuntia vain Venäjällä menee hyvin )
Aivan ja palstalla kirjoitellaan Kääpiöstä -ymmärsin kyllä ehkä parempi sanoa -AIVO.-Kääpiö- maybe aivoton-kääpiö-
Samaa skaalaa Viktorin kannalta tuo Pietarin Trollitehtaan sekoilija kannattaa Venäjän ohjuksia lisää Ukrainan siviilikohteisiin-Happy Holiday -Viktor /Ruslan Belov/ Murat san/ Hindustan Times/ kuin myös Military Summary-Valko-Venäjä> lisää näitä linkkejä totuus on toisenlainen-jos et tiedä mitään muuta tietolähdettä kuin -Moskova TV- Putin>Gerasimov>Shoigu > Erikoislähetyksenä koko Moskovan Propagandistit -Solovjov-Simonjan etc: sekoittanut pääsi kauas todellisuudesta vain oma pääsi täynnä kusta ja kiihkoa+Propagandaa muuta Maailmaa vastaan-edes pösilöt tajua kuka aloitti Erikoisoperaation-
Paras vitsi lopuksi -
Ukrainalaiset ampuu Suomi aseilla siviilejä -Ei Venäjä tämä pösilö postaillut samaa mantraa satoja kertoja-TULOS AINA 0% -