Porissa myrkytetään ihmisiä

Porissa on hulluja ihmisiä. Naiset myrkyttävät asiakkaita kahvioissa, pikaruokaloissa, ravintoloissa. Poliisi kieltäytyy tekemästä asialle mitään ilmoituksista huolimatta. Kieltäytyy jopa tutkimasta heille toimitettua myrkytettyä elintarviketta.
1468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Huumaavia, tyrmääviä, mitä tahansa saatat saada kahvikuppiisi tsi hampurilaisannokseesi Porissa.

Äänestä
  • Mamut ei tuollaista tee !

    Äänestä

Tällaiset henkilöt on pääasiassa huomiotaherättävän näköisiä, räikeänvärisiä hiuksia, tukkoon tatuoituja, huuli ja naamalävistyksiä.

Äänestä

Onko tullu paljon kuolleita?

Äänestä

Poliisi ei tutki vainoharhaisten salaliittovammailuja.

Tämä tulee aina yllätyksenä todellisuuden tuolla puolen haahuileville. Eivät ymmärrä että muut elävät oikeassa todellisuudessa.

Äänestä
  • Huono esitys. Poliisilla olisikin kissanpäivät jos tapaukset vain nimettäisi vainoharhaksi. Toisaalta kun ajattelee että yli 20 vuotta tutkittiin yhtä tapausta Anneli Auer, niin miljoonia olisi säästynyt jos poliisi olisi jättänyt tutkimatta ja kuitanneet murhan vainoharhana, koska päin helvettiä niiden tutkimukset meni muutenkin.

    Äänestä

Tiedättekö muuten että Porissa kun ostaa halpakaupasta timpurin veitsen, ja viet sen repussa kotiin, niin poliisi ottaa sen pois ja toimittaa tuhottavaksi, ja joudut kuulusteluihin jossa tehdään kuulustelupöytäkirjat käräjäoikeudelle, miksi kannat repussa laillista työkalua jonka terän mitta on 6 cm. Kuitenkin kaupoissa ja kahvioissa istuu rakennusmiehiä sama veitsi näkyvästi vyöllä, eikä poliisi puutu tähän millään lailla.
Teräaselain mukaan vaaralliseksi teräaseeksi luetaan veitsi, jonka terän pituus on yli 14 senttiä. Eli yli kaksi kertaa timpurin veitsen terä saisi olla pidempi, eikä se olisi vieläkään vaarallinen teräase Ehkä tänään viedään kaulin kauppakassista ja saat puoli vuotta ehtoollista. Tai ehkä viimein ymmärretään että ei palkata porilaista poliisiksi kun ei niistä ole siihen hommaan. Vornaset saa kyllä kantaa ladattua asetta taskussaan baareihin ja työpaikalle.

Äänestä

entäs Harjavalta sairaala? Siellä kuolee? ja lääkäri uhkailee tappamisella?

Äänestä
  • Onneksi Suomi tuhoutuu pian.

    Äänestä

  • Harjavallan sairaala on lakkautettu jokusia vuosia sitten ja hyvä niin. Siellä vaeltelee ikuisesti satojen lääkkeillä tapettujen ihmisten sielut sairaalan kellarikylmiössä, eivätkä milloinkaan saa oikeutta siitä mitä julmuuksia heille on siellä tehty.

    Äänestä

VR kiittää myös että se teurastamo on suljettu. Lukemattomia junia on myöhästynyt siksi kun Merstolan rataosuudella on aivomyrkytetty ihmisparka päässyt viimein lepoon ratapenkalle kilon palasina. Siinä todellisuus mitä on psykiatria.

Äänestä

Inkeri Myrkkysieni on epäillyn henkilön valenimi.

Äänestä

Mahdollisesti. Teineistä alkaen vedetään kaikkea ränniin mikä pahalta haisee, ja sitten ihmetellään että miksi ei pää enää selviä.

Äänestä

Toivottavasti ei yksikään Areenavieraista tule myrkytetyksi, mutta jos niin käy niin asia saa mukavasti julkisuutta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Porissa on hulluja ihmisiä. Naiset myrkyttävät asiakkaita kahvioissa, pikaruokaloissa, ravintoloissa. Poliisi kieltäytyy tekemästä asialle mitään ilmoituksista huolimatta. Kieltäytyy jopa tutkimasta heille toimitettua myrkytettyä elintarviketta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu