Näillä ydinaseiden sallimisilla Suomen lakiin ja jossain tilanteessa maaperälle.
Suomemme provosoi TOSI TYHMÄSTI Venäjää!
Anonyymi-ap
2068
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Stubbit ja Orpot sekä Häkkäset jne. ne siellä näitä ajaa, mutta ketkä heitä sitten lobbaa, en tiedä.
Moniko kansasta oikeasti haluaa tätä?
https://www.verkkouutiset.fi/a/venaja-rakentaa-jo-uutta-armeijaa-pohjois-eurooppaa-varten/ - miksi kukan ei kertonut sanoo kohta päättäjät ja kenut.
Kaikilla pitää olla ydinase jos tuollaisilla roistovaltioilla kuin Venäjäkin on.
Suomi, kuten kaikki muutkin länsimaat provosoivat Venäjää jo pelkällä olemassaolollaan ja demokratiallaan.
Nato oli virhe.
Silmien välliin?
Raatteen tiellä ukroja.
Kuka lähetti?
Aloittaja väittää valheellisesti olevansa suomalainen.
Ulinasta päätellen oikea toimenpide.
Suomeen ei tule koskaan ydinaseita jos Venäjä tuhoaa kaikki omansa, kuulostaa reilulta.
Kirjoitusvirheistä päätellen Pietarin SS politrukki Igor aloitti vaativan ja raskaan yövuoron.
Nyt on todella hyvä hetki provosoida erittäin viisaasti toppahousuja. Laitetaan nukea Moskovaan jos on tarve. Loppuu se kaljun rotan öyhötys kertalaakista.
Kyllä sinullakin itku tulee kun sota syttyy, niin ollaan kovaa jätkää nyt. Pelkkää valetta koko Nato on. Naiivit ja Toopet päättäjät haluavat antaa suomen maksua USAn vallattavalsi. Hullu Trump haluaa tuhota suomen talouden ja hölmölandian Toopet päättäjät suostuvat siihen. ZELENSKYI ja Trump haluavat suomen rahat, he nauttivar kun suomen köyhät ja sairaat sekä työttömät maksavat kovimman hinnan tästä järjettömyydestä. EPÄISÄNMAALLISIA TE SOTAHULLUT OLETTE, PIKKUPOJAN TASILLE JÄÄNEITÄ PELLEJÄ.
Naiivit ja Toopet päättäjät haluavat antaa suomen maksua vaataan USAn vallattavaksi.
Sodassa ei ole aikaa itkeä, pelätä ja nukkua koska sankariteot odottavat. Sankariteoilla tarkoitetaan lyhyesti sanottuna toppahousujen pistämistä lihoiksi.
Mieluummin USA:n kuin toppahousujen. Olen aina pitänyt jenkkiläisistä elokuvista, sarjoista, kirjoista, musiikista, ruoasta ja juomasta. Venäjältä ei tule mitään muuta hyvää kuin auringonnousu. Tunnustettakoon että vodkaa osaavat myös tehdä. Siihen ne idän hyvät puolet sitten jäävätkin.
Kylläpäs se Suomen natottuminen nyt korpeaa vaikka toisin väitettiin.
Hjallis ainoa järkevä asian suhteen, muut ovat sekaisin.
Eikös pöllölaakson Minja myös ole vastaan tätä asiaa.