Riskirakenteisia parvekkeita tunnistettiin 28 Lumo Kotien kiinteistöstä.
Selvitysten perusteella riskirakenteisia parvekkeita tunnistettiin 28 kiinteistöstä. Käyttökielto napsahti 1125 parvekkeelle.
Yritys ei kerro tarkemmin, mitä kiinteistöjä käyttökielto koskee. Lumo Kotien viestintäjohtaja Katri Viippola perustelee päätöstä "asumisrauhan suojelemisella".
Just tätä ! Parviketurmataloista pitäisi siis olla hipihiljaa, vaikka asuntomarkkinoihin halutaan vauhtia ? Kun ne korjataan, maine on jo mennyt. Silloinhan taloissa täytyy olla muutakin vikaavikaavikaa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/710104b3-4d31-428f-9fb7-9f48fab0c03b
Yli tuhat Lumon parveketta käyttökieltoon
12
73
Vastaukset 12
- Anonyymi00001
Onks nää Lumon kämpät enemmän vuokrakämppiä ? Älkääs nuoret ainakaan ostako sikaa säkissä.
- Anonyymi00003
Tätä tää kokoomus politiikka rikkaille suurta voitot kansa ja köyhät maksaa
- Anonyymi00002
Niihin voi panna mamuja asumaan. Kun kerta veronmaksajat muutenkin maksaa vuokrat.
- Anonyymi00004
Myös Sato laittaa nyt parvikkeitaan käyttökieltoon.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/84415b7e-2925-4cfe-ace0-cfcd649ac294 - Anonyymi00005
Hoas-kodeissakin tippuu jo ikkunoita itsestään.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6394299d-6c01-4433-baae-32524779d4c2- Anonyymi00006
Karseeta touhuu. Vaikka siellähän tosin asuukin paljon mamuja.
- Anonyymi00007
Mamaut varmaan varastaa niitä,ruuveja ja irroittelee mitä,ruuveja jotta saavat paremman asunnon sossusta
- Anonyymi00008
Myöskään jenkeissä ei tehdä koteja vaan kämppiä.
https://www.iltalehti.fi/palat/692785b9-0ca4-491d-ac62-d1d57a59ef62 - Anonyymi00009
Eihän noita parvekkeita kukaan käytä muuta kuin varastona tai pyykkien kuivatukseen. Lasikaappi on kylmä talvella ja kuumenee kesällä 40-50 asteiseksi.
- Anonyymi00010
Taas on kuollut joku parviturmassa Kielotiellä ! Jo neljäs Tikkurilassa. Poliisi rauhoittelee ettei se liity välttämättä lasiparviketurmiin mutta en usko enkä luota enää tollaisiin poliiseihin enkä tämän ajan rakentamiseen.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Taas on kuollut joku parviturmassa Kielotiellä ! Jo neljäs Tikkurilassa. Poliisi rauhoittelee ettei se liity välttämättä lasiparviketurmiin mutta en usko enkä luota enää tollaisiin poliiseihin enkä tämän ajan rakentamiseen.
Niitä partseja on kuulema alettu rakentaa jo vuodesta 1990 saakka. Miksi vain "tuoreemmat"partsit pudottaa ihmisiä ? Mikä on muuttunut ? Ja mitä muuta skeidaa rakennetaan ?
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Taas on kuollut joku parviturmassa Kielotiellä ! Jo neljäs Tikkurilassa. Poliisi rauhoittelee ettei se liity välttämättä lasiparviketurmiin mutta en usko enkä luota enää tollaisiin poliiseihin enkä tämän ajan rakentamiseen.
Siinä onkin paljon hämärää. Kun ajatellaan, miten tarkasti omakotitaloja täytyy rakentaa, ihan edesvastuuton ja hulvaton käytäntö leimaa jo muuta uutta rakentamista. Ja silti hinnat on huimat, vuokrat korkeat.
Tätä asiaahan ei tutkita luonnollisestikaan, siinä bisneksessä pyörii tosi isot summat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1082227- 103896
- 66843
- 47818
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21776Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha518725Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650- 65630
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561